Şüphe Dizisi Cam Ev

'Popüler Diziler' forumunda Wish tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Şüphe Dizisi Cam Ev nerede
  Şüphe Dizisi Nerede Çekiliyor
  Şüphe Dizisi Cam Ev resimleri


  [​IMG]

  5 Ocak Çarşamba akşamı ekranlara gelecek olan Şüphe, çekim mekanlarıyla farklılık yaratıyor. Bunlardan ilki, dünya gayrimenkul devi Donald Trumpın Avrupada gerçekleştirdiği ilk projesi olan “Trump Towers, diğeri ise Halit Ziya Uşaklıgilin torunu Emine Uşaklıgile ait olan ve Türkiyede bir eşi benzeri daha bulunmayan “ Cam Ev .

  Cam Ev, ağaçlar arasında çevresinde tek bir duvar bile olmayan,her tarafı camlarla çevrili görüntüsü ile herkesin hayallerini süsleyecek bir tasarım harikası.Bu harika tasarımın mimarı ise Ahmet Alataştır.

  [​IMG]

  Evin dışarıdan görünen ultra modernliğine, sadeliğine ve şeffaflığına inat, içindeki eşyalar bir köşke yakışacak cinsten tarihi özellikte. Bir köşede Halid Ziyanın masa saati ve mürekkep seti, diğer köşede ise onun oğlu (Emine Hanımın da amcası) Vedad Uşaklıgilin Floryadaki evinden getirdiği antika yazı masası duruyor. Annesi Leyla Abalıoğlunun hediyesi, mutfaktaki duvarda asılı Flora Danica desenli porselen tabaklar da görmüş geçirmiş, soylu bir İstanbul ailesine aitliği gösteren unsurlardan. Evde belki klasik anlamda duvar yok ama Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi duayenlere ve genç sanatçılara ait çok sayıda tablo, heykel ve diğer eserler hemen göze çarpıyor. Belli ki ev sahipleri sanata meraklı. Okumayı seven Emine- David çiftinin evinde kitaplar hep baş köşede. Kurtuluş Savaşı tarihinden Baudelairee uzanan, sahibinin tercihlerini hemen belli eden bir seçki söz konusu.

  Aşkı Memnunun taş evinden sonra mekanları diğer dizilerden farklı olacağı açıklanan Şüphe dizisinde de eminiz ki Cam ev popüler olacak..