'Süper dede' dünyaya meydan okuyor

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 5 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. 80 yaşındaki adam, dişleriyle tren çekiyor!
  [​IMG]


  Rusya'nın Dağıstan Cumhuriyeti'nde yaşayan 80 yaşındaki dede gücüyle dünyaya meydan okuyor. Dişleriyle treni çeken Dağıstanlı 80 yaşındaki Abdurahman Abdulazizov dünyada kendisine rakip arıyor.

  Kocaman tren vagonunu metrelerce sürükleyen Abdurahman amca "Kendimi çok iyi hissediyorum. Hiçbir tarafım ağrımıyor." şeklinde yorumda bulunuyor. Kendi işinin erbabı olan Abdurahman amca Rusya Guinness rekorlar kitabında da yer alıyor.

  Abdurahman amca sadece tren sürüklemekle kalmıyor. Aynı zamanda yüz kilodan fazla ağırlığı dişleriyle kaldırabiliyor. El ile ağırlık kaldırmakla, dişle kaldırmanın tamamen farklı olduğunu belirten Abdurahman amca, "Aslında bunu yaparken dişlerim ve çenem çıkar diye biraz korkuyorum. Bir defasında dikkatsizce 105 kilo kaldırdım ve çenem çıktı. Çenemi yerine yerleştirdim. Şükür, dişlerde de sorun yaşamadım." diye konuştu.

  Kaldırdığı ağırlığa rağmen Abdurahman amcanın tüm dişleri yerinde. O yaşadığı köyün en ünlü adamı ve aynı zamanda gurur kaynağı. Abdurahman amca gençler için iyi örnek olarak kabul ediliyor, çünkü Dağıstan Cumhuriyetinde güç hayatın en önemli unsuru.

  Gücünün farkına 60 yaşında varan Abdurahman amca hayatında en sevdiği şeyin de torunlarıyla zaman geçirmek olduğunu belirtiyor. Torunlarına ahlak derslerini veren Abdurahman amca, insani ilişkilerde mütevazı olmayı ve sabırlı olmayı öğretiyor.

  77 yaşındayken spora başlayan Abdurahman amca artık dünyanın kendisinden haberdar olmasını istiyor. Abdurahman amca, "Benim yaşımdaki erkekler benim yapabildiklerimi yapamıyor. Ben yapabiliyorum. Farklı olmak ve fark edilmek hoşuma gidiyor." dedi.

  Abdurahman amca dünyada onunla aynı yaşta olan ve ona benzeyen bir başka kimsenin olmadığını iddia ediyor. Güçlü amça dünyaya hodri meydan diyor, ancak karşısına kimse çıkamıyor. Abdurahman amcanın tek tesellisi televizyonlara çıktıktan sonra karşısına bir rakibin çıkması.
  HABERTÜRK
   
 2. Cevap: 'Süper dede' dünyaya meydan okuyor

  Sadece Pess diyorum