Süper Babanne' Bisikletiyle İsveç Turuna Çıkıyor...

'Haberler' forumunda ßyFeaR tarafından 19 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Süper Babanne' Bisikletiyle İsveç Turuna Çıkıyor...

  İsveç'te 70 Yaşındaki 'Süper Babanne' Lakaplı Ann Kalla, İlerlemiş Yaşına Rağmen Bisikletiyle İsveç'i Baştanbaşa Turlamaya Hazırlanıyor. Kalp ve Damar Rahatsızlıklarına Dikkat Çekmek İsteyen Kalla, Ülkenin Kuzeyinden Güneyine Doğru Yaklaşık 1600 Kilometreyi Bisikletiyle Katedecek.


  İsveç'te 70 yaşındaki 'Süper babanne' lakaplı Ann Kalla, ilerlemiş yaşına rağmen bisikletiyle İsveç'i baştanbaşa turlamaya hazırlanıyor.

  Kalp ve damar rahatsızlıklarına dikkat çekmek isteyen Kalla, ülkenin kuzeyinden güneyine doğru yaklaşık 1600 kilometreyi bisikletiyle katedecek.

  27 Haziran'da yola çıkacak olan Kalla, basına verdiği açıklamada, "Bu girişimi, 45 bin üyesi bulunan Kalp ve Ciğer Hastalıkları Derneği'nin adını duyurabilmek, aynı zamanda da antrenman yapmanın önemini ortaya koymak için yapıyorum" dedi. Her gün 100 kilometre bisiklet sürmeyi planladığını söyleyen Kalla, "Bir problem çıkacağını zannetmiyorum, yol boyunca da çocuklarımı ve torunlarımı ziyaret edeceğim, bundan iyisi de olamazdı" diye konuştu.

  İsveç'te benzer girişimlere sıkça rastlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda 65 yaşındaki bir adam, 'İsveç Maratonu'na katılmak istemiş, ancak yaşının çok ilerlemiş olması gerekçe gösterilerek kendisine izin verilmemişti. .
   
 2. Cevap: Süper Babanne' Bisikletiyle İsveç Turuna Çıkıyor...

  sporun yaşı yok yha kesinlikle süper paylaşım teşekkürler