sünnet gölü Bolu

'Türkiyem' forumunda Dark tarafından 9 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. sünnet gölü nerede,
  sünnet gölü nasıl gidilir,
  Sünnet gölü tatil,

  Sünnet Gölü Mudurnu Doğal Yaşam Oteli

  Mudurnu Doğal Yaşam Oteli, 1020 m. yükseklikteki Sünnet Gölü nün hemen kıyısında, çam kokuları ve gölün eşsiz manzarası eşliğinde bir tatil imkanı sunuyor.

  1020 m yükseklikte 18-75 hektar büyüklüğündeki Sünnet Gölü; İstanbula 290, Ankaraya 280, Abanta 55, Boluya 85, Göynüke 20, Mudurnuya ise 28 km. uzaklıkta.

  İletişim
  Sünnet Gölü Mudurnu Doğal Yaşam Oteli
  Adres : Sünnet Gölü Kenarı Göynük/BOLU
  Tel : +90 374 464 12-00-01-02 Fax : +90 374 464 11 91

  [​IMG]
  Fevkalade güzelliğe sahip olan gölde çok lezzetli mercan ve alabalıklar mevcuttur. Olta balıkçılığı ile bu balıkların avlanması serbesttir. Sünnet gölünde konaklama ve yeme-içme hizmeti veren bir tesis bulunmaktadır. Göl etrafında; piknik, yürüyüş, koşu ve bisiklet sporu yapabilme imkanı vardır. Sünnet Gölü dar ve derin bir vadinin heyelan sonucu tıkanmasıyla oluşmuştur. Gölün dibinden ve küçük bir ırmaktan beslenmektedir. Bitki örtüsü; karaçamlar, yeşille mavinin doyumsuzluğunu ortaya koyuyor.820 m. yükseklikte olan Sünnet Gölü 18.75 hektar büyüklüğündedir. Göl etrafında; kızılcık, dağ nanesi, kalabak yaprağı(lalesi), dağ fındığı ve böğürtleni yetişmektedir. Dağ kekiğinin kokusunun insana verdiği hazzı herhalde tarif edemem.
  NASIL GİDİLİR
  Sünnet Gölü;İstanbula 290 ,Ankaraya 280,Abanta 55,Boluya 85,Göynüke 20,Mudurnuya ise sadece 28 km uzaklıktadır.
  İstanbul'dan gelecekler için;Otobandan Akyazı-Mudurnu çıkışından çıktıktan sonra Kuzuluk Kaplıcalarının öünden geçiyoruz. Taşkesti beldesini geçtikten 8 km.sonra Sünnet Gölü 16 km tabelasından sağa dönüyoruz.
  Ankaradan gelecekler için;Ayaş, Beypazarı, Nallıhan dan sonra Mudurnu'ya geliyoruz. Mudurnu'ya girmeden Göynük istikametine devam ediyoruz. Göynük ve Sünnet Gölü tabelasını gördüğünüz sapaktan sola dönüyoruz.
  NE YENİR
  Öncelikle yol üzerindeki tesislerde alabalık yiyebilirsiniz. Keşli cevizli makarna, erişte, kızılcık lahana çorbası, Göynük bomba fasulyesi ile Mudurnu yayla tavuğundan tadabilirsiniz.
  NEREDE KALINIR
  MudurnuTavukçuluk Doğal Yaşam Tesisleri, 45 odalımodern bir tesis. Çevreyle uyumlu ve iyi birmutfağı var.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Alıntıdır: