Şükran Ay kimdir

'Biyografi' forumunda Elfida tarafından 23 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Şükran Ay hayatı
  Şükran Ay hakkında bilgi
  Şükran Ay biyografi


  Hasan-Nimet Çekinmezin mutlu evliliğinden doğan Şükran Ay; Yirmi ikinci ve yirmi üçüncü taşmekteplerde okudu. Sesi de bu yıllarda keşfedildi.

  İlk müzik derslerini Necati Başanerden alan Şükran Ay; Eminönü Halk Eğitim Merkezinde Sadi Yener Atamanın kurduğu koroya katılıp, radyo sınavlarına girdi ve kazandı. Ancak Başanerin karşı çıkması üzerine yeniden Üsküdar Musiki Cemiyetine döndü. Babası ve hafız olan halası müzikle ilgilenmesine karşı çıksa da o annesinin desteğiyle müziğe olan aşkından hiç vazgeçmedi.

  İki yıllık eğitimden sonra ilk kez Kazablancada sahneye adım attı ve kısa sürede tanınarak turnelerin aranılan isimlerinden oldu.

  Babasının kendisine eşlik ettiği bu turneler sırasında illüzyonist Turan Turanlıyla tanıştı. Kısa sürede evlendiler ve bir yıl içinde de bir oğulları oldu.

  Şükran Ayın arkasındaki güç; artık eşi Turan Turanlıydı. Turan Turanlı eşinin tüm sanatsal faaliyetlerine kendisine yardımcı oluyor; sanatçının angajmanlarını yapıyordu.

  Turanlı eşi Şükran Ayın sahnede şarkı söylerken tiyatrocu gibi davranmasını istiyordu. Ay, plak doldururken eşi, stüdyoyu mum ışıklarıyla aydınlatıyor; plağa okuduğu şarkıları hissetmesini sağlıyordu..

  Günümüzde halen çok sevilen; "Bir Fincan Kahve Olsam", "Kahverengi Gözlerin" gibi pek çok eseri ilk defa seslendirerek onlara hayat veren Şükran Ay; sayısız plağa imza attı.

  İzmir Fuarının da aranılan sanatçılarından biri olan Şükran Ay; Göl Gazinosu, Akasyalar gibi gazinoların önünde uzun kuyruklar oluşmasına sebep oluyordu..

  Yetmişli yılların ortalarına kadar aktif sanat hayatını sürdüren ses sanatçısı; daima sevilir, saygı duyulur bir sanatkar olmayı başardı.
   


Similar Threads: Şükran kimdir
Forum Başlık Tarih
Biyografi Şükran Ovalı Kimdir Kısaca 27 Temmuz 2012
Biyografi Şükran Ovalı Kimdir 23 Haziran 2012
Biyografi Naile Şükran Yalçın Kimdir, Hayatı 27 Nisan 2011
Biyografi Şükran Güldal Mumcu Kimdir, Hayatı 26 Nisan 2011
Biyografi Şükran Ovalı Boyu Kaç 7 Ağustos 2012