Suçluluk Duygusundan Nasıl Kurtulurum?

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 8 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Suçluluk Duygusundan Nasıl Kurtulabiliriz  Suçluluk duygusu bir çok insanın kendi kendine belkide hak etmeiği şekilde sürekli kendisini tenki etmesiyle orataya çıkıyor.

  Kendinize yıkıcı eleştiri yapmayı bırkaın.Kendinizi hiçbir şey için yıkıcı olarak eleştirmeyin ve başkasının hakkınızda yıkıcı yada olumsuz bir şey söylemesinede kesinlikle izin vermeyin.Kişiliğinizde ve hayatınızda gerçek olmasını istemediğiniz hiçbir şeyi kendinize söylemeyin.

  Suçluluk tarafından maniple edilmeyi reddedin.Başkası tarafından suçlu hissettirilmeye çalıştığınızda,karşınızdaki kişinin suçluluğu kullanarak sizi naiple etmeye çalıştığını ve bu tür bir iletişimin işe yaramayacağının farkına varmasını sağlayın..

  Affedin Hepimiz hata yaparız ve eğer başkalarının da hata yapabileceğini kabul edemiyorsanız mutlu ve başarılı bir hayata aday değilsiniz. İlk olarak affetmemiz gereken kişiler Anne, Babalarımızdır.Çoğumuz bir yetişkin olsakta,hala derinliklerimizde bize yaptıkları yada yapmadıkları için Anne ve babamıza karşı kızgınlık ve öfke duyarız.

  Eğer İnsanları bağışlamazsak bize acı çektirmelerine izin vermiş oluruz.


  Şunu unutmayın affettiğiniz insanları sevmek zorunda değilsiniz.Onları affetip kızlgınlığınızı kırgınlığınızı geride bırakıp hayatınıza devam etmelisiniz..Ve en önemlisi kendiniz affedin..

  Yasemin,Forumdas