Su Nasıl İçilmeli ?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 15 Haz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Su Nasıl İçilir  Size ilginç bir soru gibi gelmiş olabilir suyunda içiliş şeklimi varmış diye düşünebilirsiniz elbette herşeyde olduğu gibi su içmeninde bir özelliği ve dikkat edilmesi gereken önemli noktaları vardır.

  Su içerken dikkat etmeniz gereken bir kaç öneri var bunlardan ilki suyu kafanıza dikerek içmenin yerine yudum yudum yavaş yavaş ve özellikle hatırlatmak istiyoruzki sağlık açısından bu çok mühim mutlaka suyunuzu oturarak için.

  Özellikle günlük su tüketim miktarını sekiz ile on bardak kadar olmalıdır.Yani günde içeceğiniz 2 yada 2.5 litre su ihtiyacınız olan suyun karşılanması için yeterlidir.Yeterince su içmeniz sonrasında kabızlık ve halsizlik gibi şikayetlerinizden kurtulacaksınız.

  Suyun az içilmesiinn sorun olmasına karşılık fazla su içemninde sağlığınıız olumsuz etkiliyeceğini sakın unutmayın.Fazla içilen su özelliklede 5 litreden fazla içeceğiniz su oldukça skaıncalıdır.Çok içtiğiniz su nedeniyle böbreklerinizden mineral atımı başlayacaktır aşırı su içmekten de skınmalısınız kendinizi.
   
Yükleniyor...