su maymunu nasıl çoğalır

'Etüt Merkezi' forumunda Elfida tarafından 21 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. su maymunu nasıl çoğalır

  Su maymunu canlı mıdır?
  -Hayır. Su maymunu (su maymuncuğu) canlı değildir. Kristajel adı verilen ve değişik alanlarda kullanılan genişleme özelliğine sahip bir maddedir.

  Su maymunu doğurur mu?
  -Doğurmak canlılara özgü bir olaydır. Su maymunu canlı olmadığından doğurma özelliği de yoktur. Sadece su alıp şiştiğinde büyüyebilir.

  Peki nasıl büyüyor ve çoğalıyor?
  -Bu maddenin özelliği içerisine çok miktarda sıvı alabilmesidir, bu sayede büyüyor. Bazen aşırı büyüdüğünde bölünebiliyor.
    2. Su maymunları Bitkilerin büyümesi için gübre olarak kullanılan ve suyla temasında 400 kat büyüyen renkli toplardir.

  Su maymunları suyun içine atıldığı zaman hızla büyüyor.
    3. su maymuncuları denıldıgı gıbı canlı degıldır sadece suyun ıcıne atıldıgında buyume ozellıgıne sahıptır cocuklardan uzak tutulmalıdır gunde en az sabah aksam suyunun 2 kez degıstırılmesı lazım eger cok buyumesını ıstıyorsanız ıcıne en fazla 1 yemek kasıgı un 1 tatlı kasıgı toz seker konulmalıdır su maymunlarının bır dıger adı krıstajel dır cıceklerın ve ya bıtkılerının kkoklerıne konulup bıtkılerın buyuyup daha ıyı cıcek acmasını saglar cok fazla buyuduklerın de patlayıp acılabılırler suyunuzu degıstırırke patlamıdları almalıyız bunların parcaları da buyuyup su maymunu oluyorlar bızler bu durumu doguruyor dıyıruz...