su maymunu nasıl beslenir

'Ders notları' forumunda Sibel tarafından 9 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Su Maymunu aldım su maymunları nasıl beslenir

  Su maymunu ilk aldığımızda ne yapmalıyız ?

  Su maymununu ilk ambalajından çıkarmadan önce bir kavanoz alıyoruz , İçine ılık su koyuyoruz sıcak veya soğuk olmamasına dikkat etmeliyiz aksi taktirde çatlar. Su maymuncuklarını ilave ediyoruz ve içine 1 tatlı kaşığı şeker ilave edip kapağını kapatıyoruz ardından karanlık bir ortama koyuyoruz 4 saat bekliyoruz , 4 saat sonra büyümüş olacaklar.

  Su maymunu nasıl beslenir ?

  Su maymunun günde bir kez suyunu değiştiriyoruz , Nasıl değiştirilir : Öncelikle dondurma kabına benzer bir kap ayarlıyoruz ve kabın temizliğine dikkat ediyoruz. Elimizle dokunmadan balık süzgeci yada normal bir yemek süzgeçle eski suyu döküyoruz musluk suyuyla maymuncukların üstüne su döküyoruz. Hemen dondurma kabına maymuncukları boşaltıyoruz. Maymuncukların olduğu kabın suyunu döküp tekrar doldurup döküyoruz sonra içine sabun ilave edip suyla dolduruyoruz kapağı kapatıp çalkalıyoruz ve suyu döküp yeni suyu tekrar koyuyoruz aynı işlemi sürekli tekrarlıyoruz ve temiz , köpüksüz olduğundan emin olduğunuzda tekrar su doldurup maymuncukları kavanoza aktarıyoruz. Günde 3 kez 2 çay kaşığı toz şeker ekliyoruz , Akşam kapağını açık bırakıp hava aldırıyoruz akşamda terasınıza koyabilirsiniz. 6 Ayda bir de kavanozu değiştirirseniz maymuncuklarınız gittikçe çoğalır.

  Su maymununun zararları nelerdir ?

  Ele alındığında kanser yapma riski var , Bu nedenlen balık süzgeci veya normal süzgeçleri kullanabilirsiniz. Yutulursa veya suyu içilmemesine dikkat edin bu nedenle su bidonuna koymamaya dikkat edin aksi taktirde ölümle sonuçlanabilir.

  Su maymunu nerede satılır ? Ne kadar ?

  Su maymunu dekorasyon ürünü olarak canlı çiçek saksılarında olduğu dekorasyon mağazaları veya bazı mağazalarda satılır. 25 Kuruştan 150 Tl ' ye hatta daha yüksek fiyatlara kadar çıkabilir mağazalara ve seçkinliklerine göre fiyatlandırılır.

  Asla elinizle dokunmayın , ağzınıza almayın yada suyunu içmeyin kazalara neden olmaması içinde önlemini alın aksi taktirde ölümle sonuçlanabilir.
  su-maymuncugu.
   
 2. Rengarenk oyuncak su maymunlarından bahsediyorsanız onlar toz şekerle besleniyor:f196:

  Eğer hayvan olan su maymunundan bahsediyorsanız onlar Sazların genç filizlerini ve onların rizomlarını yer.:f196:
   
 3. su maymunu nasil çogalır
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Haz 2016