Su ile gelen güzellik

'Kişisel Bakım' forumunda Destina tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Güzel olmanın kolay ve çok ucuz bir yöntemi var.
  Soğuk ve sıcak duş, hem vücudumuzu toksinlerden kurtarır hem de ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirir. Soğuk ve sıcak suyla geçişli olarak duş almak, vücudunuzun diri ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Vücuttaki kan akışını ve sinir sistemini düzenliyor, cildi koruyor, kasları sıkılaştırıyor ve vücuda enerji veriyor.
  [​IMG]
  8 bardak su tüketin İnsan vücudunun her gün ciddi şekilde su kaybettiğini, özellikle sıcak günlerde ve egzersiz yapıldığında bu oranın daha da arttığını belirten uzmanlar, su kaybının giderilmesinin çok önemli olduğunu bildiriyor. Uzmanlar, günde 2 litre, yani sekiz bardak su tüketilmesi gerektiğinin altını ısrarla çiziyor ve ekliyor: “Eğer egzersiz yapıyorsanız, tüketmeniz gereken su miktarını arttırmalısınız.”

  Su ve limon
  Sabahları bir fincan çay ya da kahve içmek yerine, bir bardak ılık su içilmesini ve hatta içine bir-iki damla limon sıkılmasını öneren uzmanlar, “Unutmayın ki, su her zaman kafeinden daha yararlı ve sabah içilen su, vücuttaki zararlı toksinleri temizliyor” diyor.

  Uzmanlar, karpuz, greyfurt, üzüm, portakal ve armut gibi su zengini meyveler tüketilmesi gerektiğini de ifade ederek, şunları kaydediyor: “Sebze içecekleri için. Belki çok lezzetli değil ama, sağlığınız açısından eşsiz. Sebze suyunu, haşladığınız sebzelerin suyunu dökmeyerek elde edebilirsiniz. İşe giderken küçük bir şişe soda alın ve bunu gün içinde tüketin. Her kahve ve çaydan önce bir bardak su için. Taze meyve suyu ile sodayı yarı yarıya karıştırarak içebilirsiniz.”

  Kaplıca terapisi
  Önce, sıcak duşun altında birkaç dakika durmanız gerekiyor. Daha sonra 20 saniye soğuk duş alın ve tekrar sıcak suya dönün. Bunu üç kez yaparak duşunuzu soğuk suyla tamamlayın. Ancak soğuk duş alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

  Bunlardan birincisi, soğuk suyu yüzünüze tam 30 saniye tutmanız, ikincisi ise duşu yüzünüzden uzak tutmaya gayret etmeniz. Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise soğuk suyla vücudunuzda en az 20 saniye daireler çizerek duş almanız”.

  Küvette uzun süreli bir banyonun bedeni rahatlattığını belirten uzmanlar, ancak, öncelikle suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, aksi takdirde, enerjinin azalıp tansiyon yükselebileceği uyarısında bulunuyor.
    2. Cevap: Su ile gelen güzellik

  Teşekkürler faydalı bilgiler için.
  Ya su su dedin kalkıp denize gidesim geldi :)
    3. Cevap: Su ile gelen güzellik

  Ben çok su içerim kaç 8 kaç 18 kaç 28 bardak :)

  Fakat kaplıca olayı :f21: nefes alamıyorum :(
    4. Cevap: Su ile gelen güzellik

  Haklısın Blue ne kaplıca ne sauna:(
  En güzeli engin denizlerin mavi suları:)
    5. Cevap: Su ile gelen güzellik

  Günde iki bardak su içen biri olarak bu konuyu okumamış olmak istiyorum :( İnsan su içmeyi unutur mu? Unutuyorum işte napiim :(
   


Similar Threads: gelen güzellik
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Limonla Gelen Güzellik Sırları 21 Eylül 2013
Kişisel Bakım Çikolata Maskesi İle Gelen Güzellik 19 Temmuz 2013
Kişisel Bakım Kil'den Gelen Güzellik 13 Kasım 2011
Kişisel Bakım Limonla Gelen Güzellik 9 Kasım 2009
Kişisel Bakım Böğürtlenle gelen güzellik 19 Aralık 2008