Su içsem yarıyor diyenlerden misiniz?

'Kadınca' forumunda eftelya tarafından 16 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Su içsem yarıyor diyenler dikkat!

  Su içsem yarıyor diyorsanız metabolizmanızı hızlandırmalı ve diyet tuzaklarına dikkat etmeniz gerekiyor.Ayrıca yavaş çalışan bir metabolizmanız varsa egzersiz çok önemlidir. Kas dokusundaki artış ve yağ dokusundaki azalışla birlikte metabolizma hızı artar ve yediklerinizi daha hızlı yakmaya başlarsınız.Diyetisyenler yediklerine dikkat ederek veya diyet yaparak kilo veremeyen ve su içsem yarıyor diyenlere; “Metabolizma hızınızı ölçtürün ya da bazı kan testlerinizi yaptırın. Belki de fazla kiloların altında yatan bir hastalık söz konusudur uyarısında bulunuyorlar.

  Uzman Diyetisyen Turgay Köse, metabolizma hızının tam bir dinlenme durumunda, organların çalışması, vücut ısısının korunması gibi yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi için gerekli olan zorunlu enerji harcaması olduğunu belirterek; 'Metabolizma hızının düşük olması, çok fazla yemek yenilmemesine ya da diyet yapılmasına rağmen kilo vermeyi engelleyebilir, hatta kilo bile aldırabilir' diyor.
  Metabolizma hızının yavaşlamasını ilerleyen yaş, hareketsizlik, hormonal dengesizlikler, hipotiroit gibi bazı rahatsızlıklar, sürekli kilo alıp vermeler, zayıflama uğruna düşük kalorili diyetler gibi uygulamaların neden olabileceğini vurgulayan vurgulanıyor.
  Tüm çabalara karşın kilo veremiyorsanız metabolizma hızınızı ölçtürmeli ya da bazı kan tetkiklerini yaptırmanızda yarar vardır.

  Kaynak: cumhuriyet
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012