Stumbleupon ?

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. StumbleUpon Hakkında
  [​IMG]
  StumbleUpon, iki kelimeyi ifade ediyor; rastlamak ve tesadüfen bulmak. İlk başta söylendiğinde bir anlamı olmayabilir. Öncelikle StumbleUponu farklı amaçlarla da kullanan var tabiki. Buna sonra değineceğiz. Stumble Upon, size beğenilen siteleri haber eden ve toolbar sayesinde rastgele bir web sitesine giderek hoşça vakit giderebilirsiniz. Stumble Upona girdiğinizde site kategori seçmenizi önerir. Kategorileri seçip üye olduktan sonra tarayıcınıza yüklenen Toolbar eklentisi ile, internet üzerinde gezdiğiniz sitelere toolbardaki el simgeleri ile beğendiğinizi veya beğenmediğinizi onaylayabilirsiniz. Bu şekilde dünyadaki herkez beğendiği sitelere oy verince stumble upon bunları analiz ederek size mail yolu ile haberdar ediyor. Size Tavsiyem mutlaka üye olmanız Stumble Upon üye lik başlangıcında hemen rastgele bir site açıyor ve size ufak bir bilgi veriyor. Toolbardaki butona basarak da beğenilen bir websitesine direk gidebilirsiniz. Kelime anlamını öğrenmiş olduk.

  Üye olduktan sonra size özel bir sayfa veriyor. Bu sayfada beğendiğiniz siteleri görebilirsiniz ve yorumlar yapabilirsiniz. Bu şekilde sizin beğendiğiniz sayfalara da yorum yapacak kişiler çıkıyor. Bu ne demek? Siteye hit demek. Eğer StumbleUponda belli bir kullanıcıya sahipseniz beğendiğiniz sitelere onlarda bakacaktır. Bu Şekilde stumble upondan da hit sağlayan var.
  [​IMG]

  Stumbleupon diğer internet kullanıcılarının beğendiği siteleri size ulaştıran bir internet sitesidir. Bu araç çubuğu da tam olarak bu işlevi görüyor. Eğer tarayıcınızda o an açık olan bir siteyi beğendiyseniz “I like it! butonuna tıklıyorsunuz ve site Stumbleupon profilinizde beğendiğiniz sayfalar arasında yerini alıyor. Bu buton sadece mevcut sayfayı sizin sevilen sayfalarınız arasına eklemiyor. Aynı zamanda diğer internet kullanıcılarının bu sayfaya ulaşabilmesini de sağlıyor. Bu butondan daha güzel ve asıl butonumuz olan “Stumble! butonuna tıkladığınızda beğenilen sayfalardan birini rastgele açıyorsunuz. Her tıklamada farklı ve güzel bir sayfa açılıyor. Stumbleupon araç çubuğunun “Stumble! butonuna tıkladığınızda ne tür ve hangi dilde sayfalar açılacağını da internet sitesinden seçebiliyorsunuz. Böylece sizin ilgi alanınıza giren birçok sayfaya bu yolla ulaşabiliyorsunuz.

  Sitede profilinize arkadaşlarınızı ekleyip onların beğendiği sitelerden de haberdar olabiliyorsunuz. İlgi alanlarını görebiliyor, onlara mesaj atabiliyor ve daha birçok şey yapabiliyorsunuz.


  Kısaca beğendiğiniz sitelere oy verebildiğiniz,bu siteleri profilinize ekleyebildiğiniz,yeni siteler keşfedebildiğiniz bağımlılık yapan bir site ...Şahsen tavsiye edebilrim...


  GİRİŞ>>>>