Spordan önce neler yemeliyiz

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 16 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


  1. Düzenli spor yapmaya özen gösteren biri olarak benimd emerak ettiğim bir konu spor öncesi nasıl beslenmeliyiz neler yemeliyiz.Bu konuda uzmanların önerilerini sizlerle paylaşmak istiyorum umarım faydasını göreceğiz birlikte :)

    Gün içerisinde yapılan egzersilerin üzerind eyediklerimizin büyük etkisi vardır.Spor yapmadan önce dikkatli ve doğru beslenerek, spor esnasında kan şekeri dengenizi sağlayabileceğinizi ve daha fazla kalori yakabileceğinizi biliyormuydunuz.Egzersiz yapmaya başlamadan yaklaşık bir saat öncesinde hafif atıştırmalık birşeyler yiyebilirisniz.

    Yeteri kadar C vitamini alan kişiler egzersiz yaparken daha fazla yağ yakıyorlar. Dolayısıyla, C vitamini açısından zengin bir meyve seçerek, spora başlamadan bol C vitamini içeren bir içecek hazırlayabilirisniz.Ayrıca yulaf ezmesi sabah sporlarına en uygun yiyeceklerden biridir. Yulaf ezmesinin içine meyve karıştırdığınızda, hem daha güzel bir tadı olacaktır hemde daha yararlı bir besin hazırlamış olacaksınız.

    Ve yoğurt sindirimi kolay ve protein bakımından yüksek bir yiyecek olan yoğurt,zor sporlar öncesinde tüketildiğinde güç ve enerjinizi korumanıza yardımcı olacaktır.