Spartacus: Blood and Sand Dizisi cnbc-e

'Popüler Diziler' forumunda Ezlem tarafından 19 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Spartacus: Blood and Sand Dizisi Tanıtımı
  Spartacus dizisi oyuncuları
  Spartacus dizi konusu
  Spartacus oyuncuları resimleri

  [​IMG]

  Spartacus: Blood and Sand dizisi Milattan önce 70'li yıllarda Roma İmparatorluğu döneminde köleliğe karşı ayaklanma başlatan efsanevi Trakyalı Gladyatör Spartacus'ten esinlenerek hazırlanmış şiddet ve cinsel içerk bakımından diğer yabancı dizilere nazaran biraz dozu aşmış bir dizidir. Dizi sadece Spartacus'un etrafında gelişen olayları değil aynı zamanda o dönemde Roma impartorluğunun içinde bulunduğu entrika ve yozlaşmayıda aynı paralellikte anlatmaya çalışmaktadır. İtaatsizliği sonucu Romalı General Claudius Glaber'ın savaşta mağlup olmasına sebep olan Spartacus Claudius Glaber tarafından yakalanır önce karısı elinden alınarak Suriyeli bir tüccara satılır daha sonra kendiside ölmesi için Romalı gladyatörler ile arenaya çıkartılır...

  Dizinin yapımcılığını Joshua Donen, Robert G. Tapert ve Sam Raimi üstlenmiş vaziyette.. Spartacus: Blood and Sand aynı zamanda oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Spartaküs karakterine, Avustralyalı aktör Andy Whitfield hayat verirken ona Türkiye'de de belli bir zaman önce izleme imkanı bulduğumuz Zeyna dizisinde başrol oynayan Lucy Lawless Lucretia karakteri ile, Mumya filmi serisinden aşina olduğumuz John Hannah Batiatus karakteri ile Incredible Hulk ve 300 filmlerinden tanıdığımız Peter Mensah ise Doctore karakteri ile eşlik etmektedir.

  Dizi Oyuncuları:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Spartacus (Andy Whitfield) : Spartacus tek amacı yurdunu savunmak olan ve eşi Sura ile mutlu bir hayat sürmek isteyen ana kahramanımızdır. Romalılar, üstlerine doğru gelen Dakyalılara karşı kalkan olarak Trakyalıları kullanmak istemişlerdir, Spartacusun de arasında bulunduğu Trakyalı grup ise o gün yurtlarını savunmasız bıraktıklarını anlamışlardır. Romaya karşı bu tutum çoğunun öldürülmesiyle sonuçlanmıştı. Spartaküs arenada 4 gladyatöre karşı hayatta kalmayı başarmış ve Efendi Batiatusun Ludusuna alınmıştır. Spartaküs başta çok dengesiz hareketleri olan dikkafalı biriyken Batiatus ona bir anlaşma önerir: Eğer benim için dövüşürsen Suraya kavuşursun. Bu anlaşma onu hayatta tutacaktır.

  Batiatus (John Hannah) : Ludusun ve gladyatörlerin efendisi, sahibi. Batiatusun tek derdi para kazanmak ve rakiplerini geride bırakmaktır. Para için gladyatörlerine türlü türlü vaatlerde bulunur. Borçları yüzünden bir sürü alacaklı peşindeyken Çukurda suikast gerçekleştirilmeye çalışır. Bu andan sonra Batiatus sınır tanımaz.

  Doctore (Peter Mensah) : Ludustaki gladyatörlerin eğitmeni. Doctorenin şanlı bir gladyatörlük geçmişi vardır. Arenada ölümün gölgesi karşısında tek ayakta kalan gladyatördür. Disipline ve taktiğe öncelik verir. Dizinin ilk bölümlerinde hep Spartacus ile uğraşır.  Crixus (Manu Bennett) : Ludusun en iyi gladyatörüdür. Yenilgisiz Capua şampiyonu Crixus. Ancak bu nam-ı 5. bölümde iyicene sarsılır. Crixus gladyatörlük onurunu her şeyin üstünde tutar. Onun için şan ve onur her şeydir. Efendisinin eşi ile pek istemeden olsa da ilişkiye girer. Sevdiği kadın Naevia ise Lucretianın kölesidir..

  Lucretia (Lucy Lawless) : Lucy Lawless neredeyse Zeyna (Xena) serisinin yıldızıdır ancak Spartacusdeki rolü bu sever savaşçı olmaktan çok seksi ve çekici olmak üstünedir.. Lucretia, Batiatusun eşidir. Çoğu zaman eşini; gladyatör Crixus ile aldatır.

  Ilithyia (Viva Bianca): Senatör Albiniusun kızı, bir roma komutanı olan Glaberin eşidir. Lucretia arasında da arkadaşlık bulunur. Çoğu zaman ona nüfuzu ve parası için katlanırlar. Sekse, kaslı güçlü erkeklere düşkündür. Bu nedenle de arada Ludusa uğrar, çeşitli şovlar bekler.

  Glaber (Craig Parker) : Bir Roma komutanıdır. Spartaküsü yakalatarak arenaya çıkartan ve karısı Surayı da Suriyeli birine satan odur. Spartacus'ten ölesiye nefret etmektedir..

  Sura (Erin Cummings) : Spartaküsün karısıdır. Dizinin sadece ilk bölümünde oldukça fazla gözükmüş ondan sonraki bölümlerde ise pek fazla görünmemiştir ama adı Spartacus'ün ağzından düşmemektedir.

  Naevia (Lesley-Ann Brandt) : Crixusun sevdiği kadın, Ludustan bir köle.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Mar 2011
Yükleniyor...