Spa merkezlerinde yeni trendler

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 19 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Sudan Gelen Sağlık: Spa bakımında yeni trendler


  Yeni spa bakımlardan faydalananlar terapiler esnasında duygusal bir yolculukla zaman zaman Uzak Doğu'ya, Baliye, Hindistan’a doğru yönelirken aynı zamanda vücutlarına esneklik, sıkılık ve canlanma katarak beden ve zihin uyumunu yeniden kazandırıyor.
  Spa’nın tanımı, şifalı sular ile yapılan bakım demektir. Spa pazarı epey gelişmesine rağmen ülkrmizde yeni gelişmekte olan bir sektördür. Spa, hızla gelişmekte olan bir kavram ve dünyanın birçok yerindeki resort ve otel komplekslerinde yeralmaya devam ediyor. Spa merkezlerini diğer merkezlerden ayıran özellikler, mekanın girişinden başlıyor. Müzik sistemi ve dekoruna kadar, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar kullanılan kozmetik malzemeleri de dahil merkeze gelen kişiye ruhsal ve bedensel hizmet sunuyor.
  [​IMG]
  Orjinal adı ile “Sanitas Per Aquam” olan SPA anlamı “Sudan Gelen Sağlık”, Romalılardan bugüne kadar uygulanan su terapilerine verilen isimdir. Su ile iyileşme, suyun kullanımından gelen sağlık, suyun sıcak, soğuk ve farklı biçimlerde (akıtma, damlama, duşlama, püskürtme) uygulanması ile kazanılan dinlenme ve ferahlama duygularının edinildiği bütünleyici terapi anlamında kullanılmaktadır.

  Günümüzde sağlıklı yaşam sadece fiziksel bakım olarak kalmayıp ruhsal ve duygusal bir iyileşmeyi de beraberinde getiriyor.

  [​IMG]