Sözleşmeli Öğretmenler Ne Zaman Kadroya Geçecek?

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 3 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. Eğitim Bir Sen yöneticilerinin ziyareti sonrasında Milli Eğitim Bakanı yaptığı konuşmada hem öğretmen alımı hem de yönetici atamalarına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Nimet Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin hazırlığı yapılan bir kanun ile kadrolu öğretmenliğe geçirileceğini belirtti.


  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen arasındaki yapılanma farkının çalışma barışını bozduğunu belirterek, ''Bundan sonra tutum olarak herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacağız." dedi.

  Çubukçu, geçen yıl duyurusu yapılan Ağustos ve Kasım aylarında sözleşmeli öğretmen alımları ile ilgili ise, "10 bin öğretmen bizim için çok acil, ivedi. Ağustos'takini alacağız ama yetiştirebilirsek, Kasım'dakini almayacağız, kadroluya çevireceğiz." dedi.

  Çubukçu, "Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi yönünde çalışmaları sürdürüyoruz. En kısa sürede bu konudaki hazırlığın Meclis'e sevk edileceğini umut ediyorum. Bundan sonra tutum olarak herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacağız. Öğretmenlerimizi kadrolu olarak istihdam edeceğiz. İnşallah bu sorunu da bir daha konuşmayacağız." şeklinde konuştu.

  Çubukçu, sözleşmelilerin kadroluya ne şekilde geçirileceği yönündeki bir soru üzerine ise henüz ayrıntıların belli olmadığını belirtti.

  Çubukçu, bununla birlikte sözleşmeli öğretmenlerin hizmet puanı, görev yerleri, görev süreleri gibi unsurların göz önünde bulundurulacağını aktardı.  memurlar.net
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Nis 2012
 2. Cevap: Sözleşmeli Öğretmenler Ne Zaman Kadroya Geçecek?

  Sözleşmeliler için güzel bir haber.İnşallah biz de bir gün öğretmen olursak bu tür dertlerimiz olmaz :D