sözleşmeli er sınav tarihi

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 21 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. sözleşmeli er sınav tarihi
  sözleşmeli er sınavın tarihi  Sözleşmeli Er tasarısının 2 bakanlıktan düzeltme istemesinden dolayı bazı değişiklikler yapılacak ve tasarı 7 ile 10 gün arasında yürürlüğe girecek.


  2011 yılı temmuz ayı sözleşmeli er alımları başladı. bu sene kara kuvvetleri komutanlığına 5.103 sözleşmeli er alımı yapılacaktır.


  Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinde bu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağının açıklandığı anımsatılarak, 12 Temmuzda başlayan başvuruların 12 Ağustosta sona ereceğine işaret edildi. Genelkurmay açıklamasına göre, sözleşmeli er statüsü için başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış, askerliğini yapmış olması ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi gerekiyor. Halen askerlik vazifesini yapanlar da müracaat edebiliyor. Alımlarda ön şartları uyan adaylar sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirilecek. Sözleşmeli erler, hudut birliklerinde görevlendirilecek, kışlalarda iskan edilecek. Sözleşmeli erlerin her türlü ihtiyacı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından karşılanacağı gibi maaş alacaklar ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekler.

  Başvuru Tarihleri Kara Kuvvetleri Komutanlığının Resmi Sitesinde Yayınlanacaktır.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ana Sayfa
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Nis 2012