Soykırım

'Güncel Bilgiler' forumunda Alya tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Soykırım icra kurumu ABD, Fransa, Rusya, Çin, İngiltere’den oluşan kurumdur. Kendi yaptıkları soykırımları aklayarak kendi dışındaki tüm milletlere soykırım yargılaması yapmaktadır.
  Türklere Uygulanan Soykırımlar…

  İnsanlar “Sözde Ermeni Soykırımı” sözünü kullanırken zamanla “Sözde” kelimesi unutuluyor ve “Soykırım” olarak anılıyor. Bu bir psikolojik stratejidir. Spikerlerde aynı hatayı yapıyorlar. O yüzden Sözde Ermeni
  Soykırımı yerine Batinin Ermeni İddiaları tabirini kullanmak daha makuldür.

  1930 yılında kullanıldı ilk kez Soykırım kelimesi. Soykırım yasası 1948 yılında oluşturuldu ve o yıldan önceki olayların hukuken yargılanması söz konusu olamaz. Bu yasa Birleşmiş Milletlerce hazırlanmıştır. Raphael Lemkin Den Haag ta oluşturmuş olduğu ekip ile ilk olarak soykırım tabirini çıkartmıştır. Bu terim hukukçularca oluşturulan bir terimdir. Tarihçiler soykırım ile 1970 yılından sonra ilgilenmiştir. Lemkin’in şu iddiası ilginçtir: Hitler savaşı kazanmış olsaydı İngiltere ve Fransa’yı soykırımdan yargılayacaktı. Yani bu iddiadan şunu çıkartabiliriz: Soykırım teriminin fikir babası olan Lemkin, Soykırım iddiasında ancak güçlüler bulunabilirler. Hukuk güçlülerin hukukudur.  Soykırımı basit olarak ikiye ayıracak olursak:

  1) Siyasi soykırım

  2) Kültürel soykırım  Ülkeler soykırım taslağını oluşturmak için bir araya geldiklerinde şu şekilde soykırım pazarlığına başlamışlardır. Sovyetler birliği Siyasi katliamların, ABD, İngiltere ve Fransa ise Kültürel katliamların soykırım kavramından çıkartılmasını istemişlerdir. Yani her ülkede aksi taktirde kendilerini yargılamak durumuna düşeceklerdi. Bu bir soykırım pazarlığıydı. Oysaki Soykırımın anlamı: Ulusal, etnik, ırksal veya dinsel bir grubu kendi çıkarları için yok etmektir.

  Soykırım icra kurumu ABD, Fransa, Rusya, Çin, İngiltere’den oluşan kurumdur. Kendi yaptıkları soykırımları aklayarak kendi dışındaki tüm milletlere soykırım yargılaması yapmaktadır. Kendi devletlerinin yaptıkları soykırımıda aklamaktadırlar. Ne gariptir ki soykırım icra kurumu tamamen sistematik soykırımı kendileri uygulamaktadır. Bunların çocukları olan İsrailliler gizli kamp ve ceza evlerindeki yaptıkları ve yapmakta oldukları katliamları hukuki olarak yasallaştırmışlardır.
  Herkes kendi kapısının önünü süpürsün:

  Sözde medeniyet ülkesi Fransa Cezayir de 1 milyon kişiye işkence uyguladı. Bu soykırım kavramına girmiyor nedense.
  *18. yüzyılın sonlarında mevcut Fransa 21 milyon Zaireliye soykırım uygulamıştır.

  *İngilizler 2 milyon Kenyalıyı öldürmüştür.

  *Christoph Colomb milyonlarca kişiyi katletti

  *İtalyanlar 1 milyon Bedeviyi zehirleyerek ve açlığa terk ederek soykırıma uğrattılar.

  *George Washington Vahşi hayvanların (Kızılderililerin) imha edilmesi gerektiğini belirtti ve katlettirdi.
  Amerikalıların soykırım savunmaları çok ilginçtir: Sonuna kadar öldürmedikçe soykırım sayılmaz. Yani 200 milyon Kızıldereliden 199 milyonunu öldürüp de 1 milyonunu yaşatırlarsa soykırım olmazmış…

  Amerika günümüzde Türkmen ve Araplara karşı Kuzey Irakta zehir içeren kimyasal silahlar kullanmaktadır Bu topraklar Amerikalılarca zehirlenmiştirler ve ancak 45000 yıl sonra eski haline döneceklerdir. Buda modern bir soykırımdır.  Tarihte Türklere uygulanan soykırımlar:  1) Rumların Türklere uyguladıkları soykırım.

  Times muhabiri bizzat Kıbrıs’ta Türk kadınlarının tecavüze ve çocukların katledilmesine seyirci olmuştur. 1974 yılında Türklere soykırım uygulayan Rum lideri günümüz AB ülkesi olan Yunanistan tarafınca kaçırılarak, Yunanistan’a getirilmiştir. Türklere ölüm emrini veren Papadoupoulos maalesef şu anda Güney Kıbrıs lideridir. Neden yargılanmıyor ama onore ediliyor?

  2) Karabağlar/Azerbaycan: (Robert Koceryen)

  Ermenistan başkanı bu soykırım emrini vermiştir. Ne tesadüftür ki o da yargılanmıyor ve onore ediliyor. Türkiye’de Ermeni vakkası Amerikan devlet başkanı Wilson Ermenilerce referans olarak gösterilen Morgenthal’i İstanbul’a elci olarak göndermesinden sonra
  başladı.

  Dünyada hiçbir Devlet azınlıklara bizim kadar hoşgörü ile bakmamıştır. Osmanlıda Ermenilerden 29 paşa 29 bakan 32 elçi yüzlerce subay, öğretmen, öğrenci mevcut idi. Anadolu da 166 ithalatçıdan 142 tanesi Ermeni idi. Hangi millet azınlıklara bu kadar kucak açmıştır?

  Robert Kolejleri (ve başka isim altındaki üniversiteler) günümüzde de hain Ermeni eliteler yetiştirmişlerdir ve yetiştirmektedirler.

  Rus belgelerine göre 600.000 Türk katledilmiştir. Balkanlardan Anadolu’ya kaçan 5 milyon Türk te katledilmiştir.

  Talat Paşa 600.000 Türk öldükten sonra tedbirsel tehcir uygulamıştır. Bu tehcirdeki amaç koruma nedeniyle Ermenilerin başka bir yere sürülmesidir. Osmanlı Ermenilerin mallarını satmalarına müsaade ediyor ve cep harçlığı veriyor tehcir başlangıç aşamasında. İleride dönebilirler düşüncesi ile mal tespiti yaptırıyor. Yani bundaki amaç Ermenilerin Türkiye’ye geri döndüklerinde mallarının kaybolmamasıdır. Bunun adi soykırım mıdır???

  Osmanlının iyi niyetinden faydalanarak kıllarına bile zarar gelmeyen Ermeniler günümüzde canlarını zor kurtardıklarını iddia ederek Fransa Amerika Irak gibi ülkelerde soykırım demagojisi yapmaktadırlar ve bir çoğu da kendilerini olmuş olarak kaydettirmişlerdir. Ermeniler cephede asırlardır beraber yaşadıkları Türklere ihanet ederek karşı düşman saflarında Türklere karşı savaştıklarında 300.000 Ermeni savaş esnasında öldürülmüştür. Tespit edilen hainler idam edilmişlerdir.

  Soykırımı kim kime yapmıştır?  Tüm bunlar yetmezmiş gibi,Sözde Ermeni Soykırımı hikâyesini yine yalanlarla bezemeye devam ediyorlar…

  İşte, örneklerden biri…Sahteciliklerinden biri:


  [​IMG]
  Son olarak bunu sizle paylaşmak istedim Arkadaşlar.. Bu kadar bize eziyet yapmış insanları hala aramızda din ,lik ,ırk gözetmeksizin biz HAKİKATEN ATATÜRK'E YAKIŞAN BİR TOPLUMUZ.....