Sosisli sandviç sağlığa zararlı

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Dark tarafından 24 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Sosisli sandoviç sağlığa zararlı

  Sosisli sandviçlerin insan sağlığına zararlı olduğunu söyleyen bir kuruluş sosis üzerine uyarı yazısı istedi.

  [​IMG]
  Kanser konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan ABD'deki bir kuruluş, sosisli sandviçlerin, sigarada olduğu gibi bir uyarı yazısıyla satılması için mahkemeye başvurdu.

  Merkezi Washington'da bulunan ''Cancer Project'' adlı kuruluş, New Jersey'de oturan 3 kişinin adına yapılan başvuruda, sosisli sandviç satan kimi büyük firmaların, ürünlerini uyarı yazısıyla satmalarının zorunlu kılınmasını istedi.

  Sosisli sandviçlerin insan sağlığına için zararlı olduğunu belirten kuruluş, Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nün, işlem görmüş etin sürekli tüketiminin kanser riskini yükseltebileceğine işaret eden araştırması kanıt gösterildi.
    2. Cevap: Sosisli sandviç sağlığa zararlı

  Bilgi için teşekkürler DarK. Bu yazıyı kesinlikle oğluma okutmalıyım. Ne dersem diyim vazgeçirememiştim :( Fast-food ların hayatımıza girdiğinden beri özellikle çocukların vazgeçemediği yiyecekler arasına girmişti sosisli sandviç.
    3. Cevap: Sosisli sandviç sağlığa zararlı

  Sosis salam gibi yiyecekler genelde çiğ tüketiliyor. Bu da bir çok hastalığa sebep oluyor doğal olarak. Keşke sadece kanserle sınırlı kalsa.
    4. Cevap: Sosisli sandviç sağlığa zararlı

  güzel olan herşey gibi buda mı zararlı :)