Sony’nin Sonumu Geldi

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 11 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Sonyden Rekor Zarar
  Apple ve Samsungun yükselişiyle dünya piyasalarında rekabet gücünü kaybeden şirketler arasına Japon elektronik devi Sony de eklendi. Vergi cezalarının yanı sıra TV biriminin 8 yıldır devam eden başarısızlığının bedelini ağır ödeyecek Sony, 6.4 milyar dolarlık tarihi zarar açıklamaya hazırlanıyor..

  Sony'nin 10.000 personeli ile yollarını ayıracağını, ayrıca üst düzey yöneticilere verilen ikramiyelerin geri toplanacağının haberide dolaşmakta.2012 yılının Mart ayında sona eren 2011 mali yılı, Sony için rekor zarar getirdi. Tam 6.4 milyar dolar kaybeden Sony'e en büyük darbe ABD'den geldi.

  31 Martda sona eren mali yıl için zarar beklentisini 2 kattan fazla arttıran Sony, 6.4 milyar dolar (520 milyar yen) zarar etmeyi bekliyor. Bu durumda, şirketin 4 yıllık toplam zararının 11.3 milyar doları aşması bekleniyor.

  Sony, daha önce yaptığı açıklamalarda, televizyon satışlarının düşmesi, yenin değerinin yükselmesi, sıvı kristalli ekran satışlarındaki düşüş ve Taylanddaki sellerin üretimi olumsuz etkilemesi gibi gerekçelerle Mart 2012de sona eren mali yıl için 2.7 milyar dolar (220 milyar yen) zarar etmeyi öngördüğünü açıklamıştı. Şirket dün yeni bir açıklama yaparak, zararındaki artışın 3.6 milyar dolar (300 milyar yen) ek vergi giderinden kaynaklandığını bildirdi. Şirketin bu ek zararı ABDdeki vergi indiriminin zarar yazması sonucu ortaya çıktığı belirtildi.
   
 2. Cevap: Sonynin Sonumu Geldi

  O kadar pahalı satarsa ürünlerini batar tabi.Ucuzlatsın ilk müşterileri benim :D