Sony xperia z5 premium inceleme

'Teknoloji Haberleri' forumunda Habibe tarafından 26 Kasım 2015 tarihinde açılan konu


 1. Sony Xperia Z5 Premium Teknik Özellikleri ve inceleme
  Sony Xperia Z5 Premium1.

  Sony Xperia Z ailesinin bir süredir normal ve kompakt olmak üzere 2 modelini de sürdüren Sony bu defa seriye 3. bir model daha ekliyor ki aynı zamanda japon şirketin şuana kadar geliştirmiş olduğu en iddalı telefon olma özelliğini taşıyor. Evet bu telefon Sony Xperia Z5 Premium.
  Teknik özellik seviyesinde Sony Xperia Z5 Premium en dikkat çekici özelliği 5.5 inç boyutundaki ekranının 4K çözünürlük desteği sunmasıdır. Evlerimize Televizyon olarak Sony 4K özelliği olan televizyonlar yeni gelmeye başlarken sony akıllı telefon dünyasında bir ilki gerçekleştirerek 4K yani 3840 x 2160 px çözünürlük ekranı olan telefonla karşımıza çıkıyor. Bunun haricinde en önemli özelliklerden biri de 5.5 inç px yoğunluğu 806ppi yani teknik olarak benzeri şuana kadar görülmemiş müthiş bir detay zenginliği ile karşı karşıyayız.
  Teknik olarak Sony Xperia Z5 Premium Sony Xperia Z3 Plus ile donanım seviyesi benzer performans çizgisini sürdürecek gibi gözüküyor.
  Sony Xperia Z5 Premium depolama olarak 32 GB karşımıza çıkıyor, ancak farklı ülkeler için zaman içerisinde değişik alternetifleri görmemiz mümkün olabilir.
  Yeni bir sensöre geçiş yapan sony uzun süredir kullandığı 21 megapiksel yerine artık 23 megapiksel çözünürlüğünde ve aynı zamanda daha kaliteli ana ve 5 megapiksel ön kamera ile karşımıza çıkıyor.

  Sony Xperia Z5 Premium.