Sonic karekterleri ve Resimleri

'Eğitim Merkezi' forumunda Bloom tarafından 17 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. ilk olarak 1991 yılında SEGA'nın oyun konsolunda ortaya çıkan, mavi renkli, hızlı, kırmızı ayakkabılı ve sürekli Dr. Robotnik (Eggman)'le mücadelede olan aynı zamanda SEGA firmasının maskotu olan kurgusal kirpi karakteridir. SEGA "Alex Kidd" isimli maskotunu değiştirmek istediği zaman dünya çapında milyonlarca satacak ve popüler olacak yeni bir karakter yaratmak istemiştir. Sonic'in prototip ismi Mr. Needle Mouse (Bay Dikenli Fare) 'tu. Sonic'in oyun dünyasındaki başarısı zamanla yapımcılarında dikkatini çekmiş ve hakkında çizgi filmler ve animeler çekilmiş, çizgi roman ve mangalar yayınlanmıştır
  Sonic ilk tasarımlarında 10 yaşındadır. Kırmızı ayakkabılar giyer, bu ayakkabılar üstünde beyaz bir çizgi vardır ve uçları üçgenimsidir. 15 yaşındaki tasarımında ise daha genç, havalı, günümüze uygun çocuksu olmayan bir görünüm kazanmıştır. Ayakkabılarında artık altın kopça vardır. (Sonic Generations da, Classic Sonic in ayakkabısında da altın kopça bulunmaktadır)

  Sonic hızlı koşarken ellerini arkaya doğru tutar.
  Sonic'in oyunlardaki genel amacı (Chaos Emeralds'ları) Kaos Zümrütleri'ni toplayıp Dr. Robotnik (Eggman)'in planlarını mahvetmektir. (Dr. Robotnik, aynı zamanda Kirpi Shadow 'un yaratıcısı olan Profesör Gerald Robotnik 'in de torunudur.)
  Sonic Adventure'dan önceki oyunlarda Mobius isimli, Dünya'ya paralel bir gezegen'de; sonraki oyunlarda ise bildiğimiz olaylar, Dünya'da yaşanır.(Sonic Heroes ve Sonic Generations'ın bazı bölümleri hariç)
  Sonic Resimleri1. Sonic Resimleri2. Sonic Resimleri3. Sonic Resimleri4. Sonic Resimleri5.
    2. Daha önce hiç izlemedim sadece adını duydum..:f106: Sayende resimlerini de görmüş oldum teşekkürler Melisacımm..:f196:
    3. Ellerine sağlık meleğimmmm küçük papatyam benim en güzel sonic resimlerini bulmuş çıkarmışsın ellerine sağlık