Sonbahar dizisi

'Medya Bölümü' forumunda Dark tarafından 17 Ağu 2008 tarihinde açılan konu

 1. Tomris Giritlioğlu'nun "Azat" isimli projesiyle adım attığı dizi film piyasasında "Bir İstanbul Masalı'yla" yıldızı parlayan ve aranılan başrol yıldızları arasına giren Ahu Türkpençe, yeni yayın dönemi için Gold Film'in sahibi Faruk Turgut ile prensipte el sıkıştı.

  Türkpençe, Erkan Petekkaya ile Star tv için çekilecek "Sonbahar" isimli dizide başrol oynamaya hazırlanıyordu.Ancak yaz döneminde futbol piyasasında olduğu gibi dizi piyasasında da yaşanan yüksek transfer ücretleri Türkpençe'nin aklını çeldi.Başka bir film şirketinden Gold Film'den daha yüksek ücretle yeni bir proje teklifi alan Türkpençe, fiyatına zam yaptı.Gold Film'e bölüm başına 30 milyar istediğini söyleyen Türkpençe, isteği kabul edilmezse, dizide rol almayacağını belirtti.

  Yönetmen Nihat Durak

  Dizide aynı zamanda piyasanın yüksek ücretli oyuncuları arasında yer alan Erkan Petekkaya ile de çalışacağı ve toplam bütçe kendisine ağır geleceği için yapımcı da, Türkpençe'nin teklifini kabul etmedi...
  Turgut, 3 sezon Gümüş dizisinde canlandırdığı Pınar karakteriyle beğeni toplayan, Ayça Varlıer ile anlaşma imzaladı.Senaryosunu Şebnem Çıtak'ın yazacağı, yönetmenliğini Nihat Durak'ın yapacağı dizide Fadik Sevin Atasoy da rol alacak.
   
 2. Son Bahar


  Yönetmenliğini Nihat Durak’ın üstlendiği, başrollerini Erkan Petekkaya, Ayça Varlıer’in paylaştığı Son Bahar dizisi yakında Star TV’de başlıyor.
  Galip ve Sabiha… İkisi de çok genç yaşta sevdiklerini düşünerek evlenmişler, evlilikleri boyunca vefakâr ve iyi bir eş olmuşlardır. Aslında aşk nedir hiç bilmemişler, tam en güzel günlerinin bittiği, gençliklerinin sadakatsiz bir eş için harcandığını düşündükleri anda bulmuşlardır birbirlerini. Onların hikâyesi çevresindekilerin hikâyesiyle kimi zaman tatlanacak kimi zaman hüzünlenecek. Birileri onları bu aşktan döndürmeye çalışacak, birileri kavuşturmaya. Bu Sonbahar herkesin hayatında bir fırtına koparken Star TV ekranlarında büyük bir aşk hikâyesi olacak…

  [​IMG]

  Son Bahar

  Hikayesi:
  Sabiha 30’lu yaşlarında güzel bir kadındır. Liseyi bitirip 18’inde çok sevdiği Mehmet ile evlenmiş, birlikte çalışmaya Almanya’ya gitmişlerdir. Zeyno adında ergenlik çağında bir kızı vardır.
  Sabiha, Almanya’da bir mezbahada çalışırken, kocası Mehmet ailesinden yıllardır gizli gizli bir çetenin kuryeliğini yapmış ve kendisine emanet edileni yerine vermediği için aranmaktadır. Bu yüzden seneler sonra Mehmet aniden Türkiye’ye dönüş kararı alır. Fakat son anda Mehmet mallarını sakladığı adamlara yakalanır ve karısı ve kızının gözü önünde öldürülür.
  Sabiha İstanbul’a kocası Mehmet’in cenazesiyle gelir. Kocası ile ilgili asıl gerçeği ise Türkiye’ ye döndüklerinde öğrenir. Mehmet’in yıllardır birlikte olduğu Alman bir kadın ve ondan da Memo adında gayrimeşru bir oğlu vardır. Kocasının metresinin onları İstanbul’da bulup beş yaşındaki Memo’yu onun başına atması Sabiha için büyük bir yıkım olur. Bunun da ötesinde Almanya’dan eşyalarla gizli gelen kocasına ait büyük bir sır vardır ve bu sır büyük bir çeteyi Sabiha’nın peşine takacaktır.
  Sabiha ve Mehmet yıllarca bütün kazandıklarını biriktirmesi için Mehmet’in abisi Kemal’e göndermişlerdir. Ancak Kemal onların alın teriyle kazandıklarını batırmıştır. En sonunda gönderdikleri paraların batmış olduğunu anlayan Sabiha yeniden çalışmak zorunda kalır.
  Galip 40’lı yaşlarda büyük bir matbaa şirketinin sahibidir. Çocuk işçi olarak girdiği Cağaloğlu’ndaki küçük matbaada, çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle patronu Eşref Bey tarafından çok sevilen Galip lise ve üniversiteyi dışarıdan bitirir. Galip patronunun kızı Nursel’le evlenir. Kayınpederi Eşref Bey çok geçmeden ölür. Galip kayınpederinden kalan küçük matbaayı büyütür.
  Fakat Galip mutsuzdur. Karısı Nursel şımarık bir kadındır. Ayrıca kayınvalidesi Kıymet Hanım, Galip’i her zaman yanlış bir seçim, bir işçi parçası olarak görmüştür. Ancak Kıymet Hanım kanının hiçbir zaman kaynamadığı damadının becerisi sayesinde eski nezih hayatını sürdürdüğünün de farkındadır. Galip bütün iyimserliğine rağmen kötü bir ev - aile hayatına mahkûm olmuştur. Galip çocuk istemiş, karısı buna karşı çıkmıştır. Hiçbir ortak yönünün kalmadığı karısından iki sene önce ayrılmış olan Galip, Nursel bu fikre alışamadığı için henüz boşanma davası açmamıştır.
  Galip ve Sabiha özel hayatlarında durum bu noktadayken karşılaşırlar. Galip patron, Sabiha küçük bir çalışandır. Nursel’in dengesizlikleri ve Mehmet’in metresinin Memo’yu Sabiha’nın başına bırakması bu iki insanın yakınlaşmasını meşru kılar.


  Yapımcı: Gold Film / Faruk Turgut
  Yönetmen : Nihat Durak
  Senaryo : Şebnem Çıtak İşigüzel
  Kim-Kimdir: Erkan Petekkaya ( Galip), Ayça Varlıer ( Sabiha), Ahmet Mümtaz Taylan ( Kemal), Fadik Sevin Atasoy ( Lale), Ömer Genç (Avukat Serdar), Seray Gözler Yeniay ( Gülşen), Şebnem Dilligil
  ( Latife), Sevinç Erbulak ( Ruhsar), İnanç Ömer Benlioğlu ( Saadettin), Merih Akalın ( Kıymet ), Vuran Bingöl ( Şoför Rıza ), Berrin Kurya Balkanlar ( Seher ), Başak Boran Oksal ( Nursel ), Halil İbrahim Irklı ( Faruk), Ece Erişti ( Zülfiye), Yağmur Yılmaz ( Zeyno), Baran Yağlı (Memo), Ergun Doğmacı ( Mehmet), Ahmet Bircan Akdoğan ( Müdür)
   
 3. Ben bu diziyi hayatta kaçırmam gibi geliyor umarım adı gibi güzel ve kaliteli bir dizi olur :f40:
  oyuncular güzel seçilmiş konuda sıradan Türk hikayelerinden biri buram buram acı kokuyor :f106: ama eminim ki rollerin hakkı verilirse izlenmeye değer
  Teşekkürler Dark ve Destina
   
 4. Konusu güzele benziyor.Hazanım da dediği gibi oyuncuların perfonmansı bakalım diziyi beğendirecek mi?

  Paylaşım için sağolun DarK ve Destina