Son Derviş

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. Son Derviş Kitap
  Son Derviş Metin Aktaş
  Son Derviş


  Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan ‘’Son Derviş’’ adlı roman, yazar Metin Aktaş tarafından kaleme alındı. Romanda Said Nursi`nin hayatı, o dönemde yaşanan acılar ve trajediler çerçevesinde, Nursi`nin ölümden kurtardığı bir gencin dilinden anlatılıyor.
  [​IMG]

  Yayın Yılı: 2009
  605 sayfa
  Kitap Kağıdı
  13,5x19,5 cm
  Karton Kapak
  ISBN:9756189207
  Dili: TÜRKÇE
  Son Derviş, büyük bir romancının eşsiz eseri.. Her roman okuyucusunun bir solukta okuyacağı bu hacimli eser, şüphesiz Türk roman tarihi için bir irtifa olacaktır.

  Muhayyile zenginliği itibariyle, eserleri milyonlar satan bir çok yazarı gölgede bırakacak kabiliyette olan Aktaş'ın büyük alim ve dava insanı Bediüzzaman Said-i Nursi'yi anlatan bu eseri, öyle inanıyoruz ki yakın bir gelecekte, bir çok dünya diline çevrilecek ve dünyanın muhtelif diyarlarında geniş okuyucu kitlelerinin takdir ve alkışlarıyla karşılanacaktır..

  Dikkatleri çok geniş bir yelpazede bu toprakların mağdur, mazlum ama büyük ve kahraman bir insanına çekecek olan bu eseri neşretmekten derin bir sevinç ve sürur duyduğumuzu ifâde etmek isteriz.

  Bu vesileyle Anadolu'nun bir başka mazlum ve mağduru olan yazarımız Metin Aktaş'ı gönülden tebrik ediyor, yeni ve hep daha güzel olacağına inandığımız eserlerinin devamını bekliyoruz.
  kaynak: kitapturk​