Somaliye Yardım Fitre Ve Zekat Yerine Geçermi

'Sorularla İslamiyet' forumunda Sitem tarafından 22 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Somaliye Yardım Fitre Ve Zekat Yerine Geçermi

  Bu ay ramazan ayında Fitre ve zekatlarınızı İHH İnsani yardım vakfi aracılığıyla somaliye göndere bilirsiniz.

  İHH Zekat ve sadaka bağışı yapmak için tıklayınız

  Ayrıca bağışlarınızı kızılay yoluylada yapabilirsiniz.

  https://forumdas.net/manset/somaliye-nasil-yardim-edebilirim-139569/


  Beyşehir Müftüsü Mustafa Tekin, Somali ve açlık çeken diğer Afrika ülkelerine gönderilecek yardımların Müslümanlar için fitre ve zekat yerine geçeceğini söyledi.

  Tekin, yardımların toplandığı Anıt Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, İlçe Müftülüğüne, vatandaşlardan, yapılan yardımların fitre ve zekat yerine geçip geçmediğine ilişkin birçok soru geldiğini ifade etti.

  Vatandaşların fitre ve zekatlarını gerek buradaki yardım kampanyasına, gerekse bankalarda açılan yardım hesaplarına verebileceğini belirten Tekin, şunları kaydetti:

  "Somali ve açlık çeken diğer Afrika ülkelerine gönderilecek yardımlar, Müslümanlar için fitre ve zekat yerine geçer. Ayrıca, 'Sadaka nedir?' diye soruluyor. Sadakayı zengin de fakir de verir. Şimdi bu öyle bir kampanya ki, sadece zenginlerimizin vereceği bir kampanya değil. Fakirlerin bile koşması gereken bir kampanya. Çünkü, karşıda açlıktan ölen, bir dilim ekmek, bir yudum su bulamayan insanlar var. Ben inanıyorum ki, bizim fakirlerimiz de buna koşuyor. Fakirlerin de yardım etmesi gereken bir kampanya. Allah muvaffak etsin. "
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Tem 2014