Solaryum ve güneş dövmeye zarar verir mi

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Yazın Broznlaşmak dövmeyi etkiler mi?

  Eğer dövmeyi yüksek faktörlü bir koruyucu ile korumazsak evet etkiler, cildiniz koyuluşacağı için dövmeniz solgun gözükebilir bununda önlemini almak gayet kolay bir şey çok zor bir şey değildir.

  Her hangi bir yüksek faktörlü ve yüksek korucu bir krem ile bunun önüne geçebiliriz. Güneş dövme zarar veren bir ultra viole bir ışıktır.Bunun dışında Solaryum da dövmeye çok zarar verir. Dövme uzmanları ,dövme ile kesinlikle solaryum’u tavsiye etmez,eğer solaryuma girilecek ise koruyucu bant veya herjangi bir koruyucu malzeme ile solaryuma girilmesi tavsiye ediliyor.

  Yazın güneşlenme ve bronslaşma sürecinde ise yüksek faktörlü krem veya yüksek faktörlü bir korucu mutlaka tercih edilmeli ve dövme güneşten korunmadlıdır.

  [​IMG] [​IMG]
  Dövmeler Zamanla Deforme Olur Mu?

  Dövme yapan kişi eğer kendine iyi bakmazsa ve çok hızlı kilo alıp verirse bel bölgesinde, göğüs ve kalça bölgesinde bir kısım dövmeler deforme olabilir. Dövme vücutta yapıldığı bölge olarak sabittir,kilo alımı sonrasında bu bölge bazen yer değişimi yapabilir, ancak dövmenin işcilik olarak bozulmasına yol açmaz.

  Derimizi bir çuval gibi düşünecek olursak çuval üzerine her hangi bir çizgi çektiğimiz zaman ve çuvalı gerdiğimizde o çizgi flu olacaktır.Tekrar gerginliği bıraktığımız zaman normalleşecektir. Vücut derimiz de böyle bir şeydir.Bel bölgesinde özellikle alıp verilen kilolardan dolayı deformasyon bazen olabilir fakat düzeltmek mümkündür.