Şok! Erkek keçi süt veriyor

'Haberler' forumunda cemre gizem özen tarafından 19 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Şok! Erkek keçi süt veriyor
  19 Kasım 2008 Çarşamba 17:43
  Bu erkek keçiyi görenler şoke oluyor. Çünkü bu teke sağılıyor. Hem de en az 400 gram süt veriyor. Anada'daki teke sahiplerini de şaşırttı.
  Adana'nın Karaisalı ilçesinde, erkek keçi süt veriyor. Tekeden bir sağımlıkta 400 gram kadar süt alınıyor. Keçide hormonal bozukluk olduğu sanılıyor.

  Tekenin cinsi ''Saanen'... Kıl keçilerinin yerine yetiştirilmeye başlanan bu keçi sahiplerini şoke etti. Keçinin sahibi Sait Şahin, tekeden süt çıktığını görünce ne yapacağını bilemedi.  Şahin, ''Satın aldığım erkek keçi, yani tekenin süt verdiğini görünce şaşkına döndüm. Uzmanlara sorduğumda bunun hormonal bir sorundan kaynaklandığını söylediler'' dedi.

  Bu ırktaki keçilerin süt veriminin de kıl keçisine göre 10 kat fazla olduğunu belirten Şahin, bölgedeki herkesin keçisine büyük ilgi gösterdiğini söylüyor.

  Karaisalı Tarım İlçe Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Nihat Köse, erkek keçinin süt vermesinin ender de olsa rastlanılan bir vaka olduğunu söyledi.

  Keçide hormonal bir bozukluk bulunduğunu belirten Köse, ''Hipofiz bezlerin fazla hormon salgılaması sonucu süt gelebilir'' dedi.

  KESİLİRSE KESİN TANI KONACAK

  Köse, konuyu Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Mükremin Apaydın'a bildirdiğini ifade ederek, ''Hocamız da bu konuya keçinin kesildikten sonra kesin bir şekilde tanı konulabileceğini söyledi. Keçi bir sağımda 400 gram süt veriyor. Sürekli sağımı yapılırsa daha çok süt verebilir'' diye konuştu.
    2. kıyamet alameti
    3. evet buna benzer ne haberler duyuyoruz hergün ;) :
    4. dünyanın sonu geldi
    5. Ya havleeee ne kadar kötü düşünüyorsunuz yaaa
  Rabbim istemiş olmuş vardır bir hastalığı, bir hormonal bozukluğu size kalsa koparıp attınız kıyameti ala allaaa
  töbe diyin çabukkkk ben daha çok gencimm :f132:
    6. Ehhh insanoğlunun erkeği çocuk doğuruyorda erkek keçi süt vermiş çok mu.
    7. evet ya gerçekten neler duyuyoruz dünyanın sonumu geldi ne????