Soğuk Hava Geldi 6 ocak 2013

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 6 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Soğuk havalar geldi, yağışlara dikkat


  Türkiye, bugünden itibaren Karadeniz ve Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava sisteminin etkisine girdi. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz, Marmara, İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde etkili olması beklenen kar, çarşamba gününe kadar sürecek. Sıcaklıklar da 6-10 derece arasında düşecek.

  İstanbul bu güne karla başlayacak. Kar yağışı pazartesi ve salı günleri de devam edecek. Özellikle pazartesi ve salı günleri Marmaranın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarındaki kar yağışının yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  Ayrıca Yurdumuzun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli olmak üzere, Akdeniz, Doğu Karadenizin kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Kar yağışı önümüzdeki hafta ortasına kadar yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde etkili olacak.Doğu bölgelerindeki yağışların, pazar gününden hafta ortasına kadar çok kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  Rüzgarın Pazar ve Pazartesi günleri Marmara ve Kıyı Ege'de, Salı günü Karadeniz'de kuzey yönünden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.