Sofia Vergara Kimdir, Sofia Vergara Biyografi

'Biyografi' forumunda cCasT tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sofia Vergara
  Sofia Vergara Biyografi
  Sofia Vergara Kimdir ?

  [​IMG]


  Sofía Margarita Vergara 10 Temmuz 1972de dünyaya gelmiş Kolombiyalı manken ve oyuncudur. Annesi ev hanımı olup Sofíanın beş kardeşi bulunmaktadır. Barranquilla Atlanticoda büyümüştür ve özel bir okula gitmiştir. 18 yaşında evlenmiş, 1991de oğlu Manolo doğmuş, ancak evliliği uzun sürmemiştir. Sonrasında Sofía üniversitede dişçilik okumuştur.

  Sofia Vergara Kolombiya plajlarında bir fotoğrafçı tarafından keşfedilmiş, 17 yaşında ilk reklam filminde oynamıştır. Ancak Sofía dindar ve muhafazakar bir çevrede yetişmiş olması sebebiyle ancak Katolik okulundaki öğretmenlerinin onayını aldıktan sonra reklamda oynamayı kabul ettiğini Ocak 2001 Maxim dergisine verdiği röpörtajında belirtir.

  Sofia Vergara 20 yaşında Bogotaya taşınır ve burada defilelerde mankenlik yapmaya başlar, 1995ten 1999 yılına kadar Fuera de Serie adlı programın (Tara Reidin Wild On! Şovu formatındaki dizi dünyanın egzotik yerlerini gösteren bir yapım) sunuculuğunu yapar. Program onu tüm Latin Amerikada bir star yapar. Sofía daha sonra A que no te atreves (I Dare You) adlı programı da sunar. Ünü A.B.D.ye taşınan Vergara HBO dizisi Entourageda konuk oyuncu olur. Katalog ve defile modelliği yanısıra Sofia Vergara bağımsız çalışmalarda da yer alır. 1998, 2000, 2002 yıllarında mayo takvimleri için poz verir. Miller Lite bira reklamında rol alır. Sofia Vergara 1.70 boyunda olup doğal sarışındır. ABC kanalı için Hot Properties ve The Knights of Prosperity dizilerinde de rol alır. Ayrıca Desperate Housewives dizisinin Kolombiya versiyonunda Mary Alice Young adlı karakteri canlandırır.