Sobbe - Neredesin? Turkcell Hizmeti

'Teknoloji' forumunda YAREN tarafından 28 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. Sobbe yepyeni bir mobil teknoloji olarak Turkcell kullanıcılarının hizmetine giriyor..
  Mobil teknolojilerin hızla geliştiği iletişim çağında ülkemize bir yenilik daha geliyor.
  Bu servis ile kişiler arkadaşlarının nerede olduklarını gerçek zamanlı olarak SMS ve 10 milyon Türk kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal iletişim ağı olan Facebook üzerinden öğrenebilecekler.
  [​IMG]
  Turkcell kullanıcılarının hizmetine giren sobbe, insanların hayatlarında ki çok önemli bir soruya, “Neredesin?” sorusuna güvenli bir şekilde yanıt veriyor.

  Servise üye olmak için KAYIT yazmak ve 7015’e göndermek yeterli ve bu işlemler için hiçbir ücret talep edilmiyor. Güvenlik sebebiyle kişiler birbirlerinin yerlerini öğrenmek için önce servise kayıt olarak bir rumuz seçmek zorundalar. Sonrasında arkadaşlarının rumuzunu öğrenerek onları arkadaş listelerine ekleyebilirler.

  Ekleme işlemi için EKLE yazıp bir boşluk bırakarak rumuz yazılması gerekmekte ve bu talep güvenlik nedeniye karşı tarafa gün içerisinde iletiliyor. İstenmeyen kişilerin yerinizi belirlemesini önlemek için ekleme taleplerini kabul etmemeniz ve kabul edeceğiniz kişilerin kimliklerinden emin olmanız da isteniyor.

  Bir arkadaşınızı veya yakınınızı, eğer servise üye değiller ise, servise davet edebilirsiniz, bunun için DVT yazarak davet edilen kişinin telefon numarasını arada bir boşluk bırkarak 7015’e göndermeniz yeterli olacaktır.
  Yeri öğrenilmek istenen kişinin adres bilgisi ve harita üzerinde nerede olduğu cep telefonunuza geliyor. Aynı işlemleri Facebook üzerinden de yürütebileceğiniz için sobbe’yi kullanmak için sokakta veya bilgisayar başında olabiliyorsunuz.

  Servisin en kayda değer taraflarından birisi de bulunmak istemediğiniz zamanlarda, kişileri engelleyebilmeniz veya kendinizi tamamen görünmez yapabilmeniz. Daha birçok özelliği bulunan servisle ilgili daha fazla bilgi almak için, web sitesi olan Sobbe.com adresine başvurabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Sobbe - Neredesin? Turkcell Hizmeti

  Tam Sobbe desenize :f196: