Snırsız Depolama Alanlı USB

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 23 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sınırsız kapasite sunan USB!
  [​IMG]
  Bu USB'nin kapasitesi sonsuz... gibi...
  Ümit Öncel
  Bu USB belleğin veri depolama için alan sınırlaması yok; dolmak gibi bir derdi de yok (neredeyse...)


  UIM ayrıca oyuncular için veri depolama ve aktarma konusunda kullanışlı olabilir.

  Infinitec adlı Dubai'li yeni bir şirket CES fuarında sıra dışı bir USB cihazı tanıtmıştı. Cihaz hakkında daha detaylı bilgiler nihayet elimize ulaştı. "Infinite USB Memory Device" veya kısaca UIM olarak adlandırılan bu cihaz firma tarafından yeni nesil bir USB bellek olarak tanıtılıyor. UIM'in tanıtımında en çarpıcı nokta bu belleğin sınırsız veri depolama kapasitesine sahip olduğu. Tabi ki olay tam olarak öyle değil ama çok yakın...

  UIM aslında bir veri depolama cihazı değil. İçerisinde minicik bir işlemci ve 802.11n WiFi modülü bulunan bu cihaz veri depolama alanı olarak kendi bilgisayarınızı kullanıyor. Dolayısıyla sizin bilgisayarınızda boş alan olduğu sürece USB'nizin dolması diye bir şey mümkün değil.

  Bu USB'nin kapasitesi sonsuz... gibi...

  Sadece bilgisayarlarla sınırlı değil!

  Disketleri hatırlayan var mı???
  Sadece diğer bilgisayarlardan değil, Xbox 360, PS3 gibi oyun konsolları ve hatta USB çıkış olan televizyonlarda bile kullanılabilen UIM, kablosuz olarak depolanacak olan verileri kendi bilgisayarınıza aktarıyor. Üstelik kaybolma ve çalınma durumunda üzerinde fiziksel bir veri olmadığı için bilgilerin hiç birini de kaybetmiyorsunuz. Kullanabilmek için kendi bilgisayarınızın belli bir mesafede olması gerektiğinden dolayı son kullanıcılar için ne kadar pratik olabilir bilmiyoruz ama özellikle geniş bilgisayar ağlarına bağlı kurumsal müşterilerin oldukça işine yarayabilir.

  Ne yazık ki henüz cihazın tam olarak ne zaman piyasada olacağı ve fiyatı hakkında bilgi bulunmuyor. chip