smackdown nedir

'Spor Gündemi' forumunda Büsra tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu 1. smackdown anlamı  Smackdown anlamı:Yere çarpmak,vurmak anlamındadır..

  WWE, en doğru anlamıyla kas, renk, atımlı müzik ve pirotekniğin bir karışımı olan büyük gösteridir.

  Güçlü ve karizmatik sporcuların mücadelelerinin, komik skeçlerin, güzel kadınların ve popüler WWE Divalarının yer aldığı bir “Dünya Güreş Eğlencesi (WWE) olarak da nitelendirilir.

  Her yıl Dünya Kupasının eşdeğeri olan WrestleManiaya 20den fazla ülkeden fanlar katılmaktadır.

  2007de gerçekleşen WrestleMania 23, bir günde en yüksek sayıda-80.103 fanı çekerek WWE tarihinin en yüksek katılım rekorunu kırmıştır.

  Tüm bu başarı şirketin yenilikçi ve hırslı sahibi üçüncü kuşak menajer Vincent McMahonun liderliğinde elde edilmiştir.

  1985te WrestleManiayı ilk yaratan ve daha sonra ücretli televizyon yayınının başlangıcı olarak kullanan McMahondu. Yoğun talepten dolayı WWE paralı televizyon yayını alanında lider oldu.

  Bugün her biri kendi tema ve geleneğine sahip olan the Royal Rumble, Survivor Series ve SummerSlam, WWEnin önde gelen serileridir.

  Kaya lakaplı Dwayne Johnsonun oyunculuk yeteneğini vurgulayan The Scorpion King ve diğer iki Johnson filmi olan The Rundown ve Walking Tallun ortak yapımından sonra WWE filmleri organizasyonun süper starlarına eşlik eden sinema ve TV projelerine odaklanacak şekilde biçimlendirilmiştir. WWE filmlerinin piyasaya ilk çıkışı 2006da başrolünü şirketin adrenalin tetikleyici süper starlarından biri olan Kanein oynadığı korku filmi “See No Evildır. Ardından WWE şampiyonu John Cenaya eşlik eden, The Marine ve Stone Cold Steve Austinin başrolünü oynadığı aksiyon filmi “The Condemned bunu takip etti. 2009da Mr. Kennedynin eşlik ettiği “Behind Enemy Lines Columbia ve John Cenanın eşlik ettiği 12 Rounds DVDleri sektörde yerini aldı.

  Şirketin en iyi bilinen şovu RAW ilk defa 1993te ve canlı olarak yayınlandı. Dwayne Johnsonın daha tanıdık sloganlarından biri SmackDown, 1999da özel şov olarak başladı ve yakın zamanda haftalık içerik haline geldi.

  WWEnin üçüncü markası ECW, the Extreme Championship Wrestling tanıtımından esinlenilmiştir ve birçok kararlı ve alternatif unsuru meydana getirmiştir. Daha sonra WWEnin listedeki yaklaşık 160 süperstarı sırayla tek bir unsurda birleştirilmiştir. Bu listede Triple H, John Cena, Batista; Rey Mysterio ve the Undertaker da yer almaktadır