Smackdown Edge

'Spor Gündemi' forumunda Büsra tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Smackdown Edge biyografisi


  Adam Joseph Copeland 30 Ekim 1973 - Ontario, Kanadada doğmuştur. Şu an WWE markası Smackdown'da güreşiyor. 1992'de ilk resmi maçını RAW adlı programda yapmıştır. Eski ağır siklet şampiyonudur. İnvasyondan önce sakatlanıp kemeri bırakmak zorunda kalmıştır. 2007'de 1996-2000 arası Christian'la tag team kurup dövüşmüştür. Tag team şampiyonu olmuşlardır.[10] 2006 yılında Randy Orton'la bir takım kurup D-Generation X'e karşı dövüşmüştür. Ayrıca 2006'da iki kez WWE kemerini ele geçirmiştir.

  2006-2007 yılında 6 kişilik maçta galib gelir ve Money in the Bank çantasını alır daha sonra Undertaker ve Batista'nın kafes maçının berabere bitmesi üzerine yorgun Undertaker'a Mark Henry saldırınca Undertaker iyice biter bunun üzerine Edge ringe girer Money ın the Bank çantasıyla hemen Undertaker'la bir maç yapar bitkin Undertaker'ı hemen tuş etmeye çalışır fakat Undertaker kurtulur.Sonra Edge Undertaker'a bir spear çeker tuşa gider ve kariyerindeki ilk ağırsiklet kemerini kazanır.Daha sonra Batista'yı yener ve unvanını korur.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/edge3-18878.jpg]edge3-18878[/IMGALT]

  Edge Kane'lede The American Bash'de unvan maçı yapacaktır.Daha sonraki programda edge ufak bir eğlence düzenler eğlencede başına bir şey geliceğinin farkında olan edge kuklalardan birinin içinde kane olduğunu da tahmin etmiş ve iki kukladan birine spear çeker.Edge arkası dönük şekilde sevinç gösterisi yaparken diğer kukladan kane çıkar ve edgeyi pataklar.sonraki programda gm The American Bash'e sayılı günler kala Edge'nin sakatlandığını açıklar.böylece hemen bir Battle Royal düzenlenir.Kanede edge yenip kemeri alabileceği halde işini kendi zora sokmuş olur ve 30 güreşçi arasından sona kalması gerekir.

  2007-2008 yıllarında genel müdür Vickie Guerrero ile aşk yaşamış ve batista,undertaker,triple h gibi ünvan sahipleri ile bütün ppv lerde ünvan maçıcna çıkmıştır.ilk olarak batistadan vickie nin planları sayesinde kemeri almıştır.wrestlemania da gogoplata ile undertaker a yenilir ve ünvanı kaybeder.backlash te gogopalta ile yenilir ve sedyeyle çıkar.1 hafta sonra vickie guerrero undertakerın hareketi gogoplatayı yasaklar ve kemeri undertaker dan alır.daha sonra,vickie eski ve yeni şampiyonların katıldığı 6 man bttle royal düzenler.kazanan jd(judgement day)de undertaker ile boşta kalan üncvan için dövüşçekttir. batista; big show,matt hardy,mvp,finlay, ve kane eledi ve gong çaldı.batista kutlarken vickie edge in güreşe dönme izni aldığını açıklar ve edge baygın batistaya spear yaparak onu atar ve maçı kazanır.3 hafta sonra over the top ta edge count out la elenir.undertaker kemer alıcakken vickie hakem charles reobinsonun yanlış karar verdiği düşüncesiyle kemeri vermez.4 hafta sonra o.n.s. de tlc maçına çıkar.bu maçta kemer vardır ve undertaker kaybederse atlacaktır.undertaker tırmanan edge e bir last ride yapar ve iki masa kırılır.sonra undertaker alıcakken la familia(curt hawkins,zach ryder,chavo guerrero,bam neely) hep birden saldırır.undertaker onları dövüp ringden atar ve merdivene tırmanır.ama edge undertakerı düşürür ve kemeri alır.
    2. Cevap: Smackdown Edge

  WrestleMania XXV de ağırsiklet kemeri için 3 kişilik maç ayarlanmıştır. Edge Vs Big Show Vs John Cena,Bu Maçta John Cenadan Big Showa Ve Edgeye ardarda F-U Gelmiştir,Ve Edge Kemerini Kaybetmiştir...Backlash`te Cena vs Edge Last Man Standing maç ayarlanmıştır.

  Çok zorlu ve zevkli geçen maçta big show cena'yı havai fişek makinasına atarak maçı edge'in kazanmasını sağlamıştır ve edge kemerini geri kazanmıştır.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/edge1-49279.jpg]edge1-49279[/IMGALT]

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/edge2-78955.jpg]edge2-78955[/IMGALT]