Skype Ses Ayarları

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Skype Ses Ayarları

  [​IMG]

  Skype İnternet üzerinden yazışma ve görüntülü konuşma programlarından birisidir. Skype, son yıllarda internet üzerindeki kullanıcılara büyük faydalar sağlamaya devam etmektedir.Skype ses ayarları hakkında bilgiler bulabilirsiniz yazımızda.

  Mikrofon sayesinde karşınızdaki kişiye sesinizi duyurabileceksiniz. Sizlere tavsiyemiz kaliteli ve sağlam mikrofonlardan kullanmanızdır.Karşı tarafa sesinizin net ve anlaşılır bir şekilde gitmesini istiyorsanız, kaliteli mikrofon kullanmanız gereklidir. Son zamanlarda çıkan notebook bilgisayarlarda mikrofon desteği bulunmaktadır.

  Bu yüzden ekstra bir mikrofon almanıza gerek yoktur. Ancak kaliteli bir mikrofon alırsanız, dizüstü bilgisayarların mikrofonundan daha kaliteli bir şekilde ses akışını sağlayacaktır. Skype ses ayarlarını yapabilmek için öncelikle programın bilgisayarınızda kurulu olması gereklidir. Programı kurduktan sonra açarak, oturumunuzu açınız. Bu işlemden sonra yukarıdaki menüden Araçlar sekmesine, daha sonra ise Seçenekler sekmesine tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınıza yeni bir pencere açılacaktır.

  Açılan bu pencereden ise sol bölümden Ses ayarları sekmesine tıklayınız. Böylelikle istediğimiz yere gelmiş bulunacağız. Şimdi sizlere girdiğimiz yerleri şekilli olarak anlatalım, böylelikle daha kolay anlayabileceksiniz.