Skype satışa çıkarıldı

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 1 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Ebay 2005 yılında 3,1 milyar Amerikan doları vererek satın aldığı Skype'yi 2 milyon dolara satışa çıkardı duyurdu.
  [​IMG]

  4 yıl içerisinde firmanın değerinin bu kadar düşmesinden sonra gözler Google'a çevrildi. Pek çok uzman internet arama devi Google'ın bu fırsatı değerlendireceği ve Skype'yi satın alacağını tahmin ediyordu ancak beklenen olmadı. Amerikan gazetelerinden çıkan haberlere göre Google geçtiğimiz ay içerisinde yapılan görüşmeleri terk ederek Skype ile ilgilenmediğini net bir şekilde ifade etti. Şu an gözüken tek muhtemel alıcı ise internet tarayıcısı Netscape'in mucidi Marc Andreessen'in de aralarında olduğu özel bir yatırımcılar birliği.

  Danimarka'dan Janus Friis ve İsveç'ten Niklas Zensström tarafından icat edilen Skype internet bağlantısını kullanarak telefon görüşmesi yapmayı mümkün kılan bir bilgisayar programı. Bu program sayesinde dünyanın farklı yerlerindeki milyonlarca kişi normal ücretlerin çok daha az ödeyerek telefon görüşmesi yapabiliyor.

  Alıntı:(CİHAN)
    2. Cevap: Skype satışa çıkarıldı

  Vay be !! Msn in tekelini kıramadı...Halbuki en az msn kadar iyiydi...Hatta skype ile görüşmeleriniz kesinlikle dinlenip izlenemiyordu...Oysa msn de isteyen görebiliyor...Güvenli bir iletileşme programıydı...Yeni sahibi bakalım başarabilecek mi?
    3. Cevap: Skype satışa çıkarıldı

  aslında msnden çok daha güzel bir iletişim ben hep kulanıyorum.şirketler arası veya toplantılarda kulanımı daha güzel seslide de güzel oluyor. umarım daha güzel bir sistemle tekrar gelir ve kulanmaya devam ederiz...