Skype de Konferans Görüşme Yöntemleri

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 13 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Skype de Konferans Görüşme Yöntemi
  Skype de Konferans Görüşme Yöntemleri Neler

  Skype Manager yöneticisi olarak kolaylıkla iş arkadaşlarınız için grup görüntülü görüşme üyeliğini tahsis edebilirsiniz.

  İş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, grup görüntülü görüşme üzerinden bir araya gelebilirsiniz. Herkese tek gereken Skype'ın en son iş sürümü, bir dizüstü bilgisayar ve bir web kamerası.

  Oturumu başlatan kişide üyelik bulunması yeterlidir, dolayısıyla kullanımı basit ve maliyeti uygundur. Üstelik görüntülü konferans ayarlamak sadece birkaç dakika sürer.

  Grup görüntülü görüşmeler üç ya da daha fazla kişi (maksimum 10 kişiye kadar) arasında olabilir ve çağrıda en azından bir kişinin grup görüntülü görüşme aboneliğinin olması gerekir. En iyi kalite için, şu an için beş kişiye kadar görüntülü görüşme yapılmasını öneriliyor.

  Grup görüntülü görüşme için, çağrıdaki herkesin en son Skype Windows sürümüne ve bir web kamerasına sahip olması gerekir. Ayrıca, yüksek hızlı bir geniş bant bağlantısına (sürekli 512 kbit/s indirme hızı ya da üzerini öneririz) ve 1 GHz işlemci (minimum) ya da Core 2 Duo 1.8 GHz işlemci (önerilen) bulunan bir bilgisayara da ihtiyacınız olacak.

  Ayrıca grup görüntülü görüşme için minimum 1 GB bellek ve beş katılımcıya kadar 2 GB bellek önerilir.