Skype De Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır

'Sosyal Medya' forumunda zamaneanne tarafından 9 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Skype De Görüntülü Görüşme Adım Adım Anlatım  Skype son dönemin gözde programlarından birisi kuşkusuz. Özellikle görüntülü görüşme ve konferans programlarında birinci sırada yer alan Skype'de görüntülü görüşme yapabilmeniz için öncelikle Skype programını indirmeniz ve bir kullanıcı adı almanız gerekmekte. Programı BURDAN indirebilirsiniz.

  Programı indirdikten ve bir kullanıcı adı aldıktan sonra, görüntülü görüşme yapabilmek için bir web kamerasına ihtiyacınız olacak. Web kameranız, kulaklığınız ve mikrofonunuz hazırsa Skype'de görüntülü görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

  Ana menüdeki “+” ibaresinin bulunduğu add a Contact ibaresine dokunun: Eklemek ve Skype üzerinde görüşme yapmak istediğiniz yakınınızla ilgili iletişim verilerini girin. Karşı tarafa onay isteği yollanacak ve isteğiniz kabul edilirse, yakınınız listeye eklenecek.

  Listenize eklediğiniz Skype üyesi çevrim içi konumdaysa, çağrı uygulamasını başlatın. Bunu yapmak için gereken tek şey, ismin üzerine çift tıklamak. Karşı tarafın bilgisayarına giden uyarı, telefon zili şeklinde duyulacak. Karşı taraf sizinle görüşmek isterse, siz de zil sesi duyacaksınız. Bu sesten sonra görüşmelerinize başlayabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Haz 2013