Siyah Noktalar Nasıl Geçer,Yok Edilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 16 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer


  Yüzünüzde oluşan siyah noktalardan kurtulmak için sizler eoldukça basit önerilerimiz olacak faydasını göreceğiniz düşündüğümüz önerilerimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

  Siyah nokalar ile başınız derte ise bunları mutlaka denemelisiniz.Yüzünüzde oluşan siyah noktalar için yapabilicekleriniz.Bir tutam nane ve bir tutam yabani kekik yaprağı,bir tutam ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürün faydasını göreceksiniz.

  Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin veya iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

  Son olarak bir tutam kırlangıç otu ve bir tutam ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.Bu şekilde küçük önerilerle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/siyah-noktalardan-40031.jpg]siyah-noktalardan-40031[/IMGALT]