Siyah Kan

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. Güneydoğu Asya’da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator
  çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır.
  Siyah kanla çizilmiş bir yol.
  Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol.

  PARİS. İlk temas. KUALA LUMPUR. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. KAMBOÇYA. Bal ve Fresk. TAYLAND. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi’dir! Ve PARİS. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.

  [​IMG]

  ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!

  Jean-Christophe Grangé

  1961’de Fransa’da doğdu. Çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. Paris-Match için gezi-macera röportajları, Figaro Magazine için bilimsel röportajlar hazırladı. Bütün dünyada ve Türkiye’de aylarca çok satanlar listesinden inmeyen Kızıl Nehirler, Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu ve Kurtlar İmparatorluğu’ndan sonra Siyah Kan, yazarın Türkçe’de çıkan beşinci romanı.


  Kitabın içinden

  Aynada kendine baktı. Her zaman olduğu gibi neye benzediğine karar veremedi: piyanist, Sorbonne’lu, röportajcı, paparazzi, polis muhabiri? Aslında bu rollerin hiçbiri haydut gibi görünüşüne göre değildi. Bodur, kızıl saçlı, bıyıklı bir adam; bir İngiliz veya İrlanda takımında oynayan minyatür bir ragbiciyi andırıyordu. Bu görüntüsünü biraz düzeltmek için giyimine dikkat ediyordu: tam beline oturan, belli belirsiz desenli, krem rengi ve kahverengi ceketler ile manşetleri ceketin kolundan dışarı çıkan İngiliz yakalı beyaz gömleklerden başkasını giymiyordu. Sonucun etkili olduğundan emin değildi. Keyifli olduğu günlerde, kendini şık, çok “İngiliz” bulurdu. Keyifsiz olduğunda da, üzerinde kahve yansımaları bulunan çikolata rengi ceketiyle tam tersini hisseder, kendini pastane vitrinine benzetirdi. (sayfa 29)

  Kitabın Künyesi

  Yazarı: Jean-Christophe Grangé
  Yayınevi: Doğan Kitap
  Çeviren: Şevket Deniz
  Türü: Roman
   


Similar Threads: Siyah
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Kırmızı Ve Siyah Kitabının Yazarı Kimdir 1 Mayıs 2012
Etüt Merkezi Siyah İnci Kitabının Yazarı Kimdir 24 Nisan 2012
Etüt Merkezi Siyah Lale Kitabının Yazarı Kimdir 10 Ocak 2012
Etüt Merkezi Rüyada siyah elbise görme, rüyada beyaz elbise anlamı 10 Ağustos 2011
Etüt Merkezi Siyah Adam Roman Özeti - Richard K. Morgan 8 Mayıs 2011