sivilcelerden nasıl kurtulurum doğal yolla

'Kadınların Dünyası' forumunda Merve tarafından 3 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Sivilcelerden Kurtulmak
  Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu

  Sivilceler nerdeyse herkesin büyük problemi. Sabah uyandığınızda, istemediğiniz zamanlarda hiç olmaadık yerleerde belirler ve insanı aynaya küstürürler. Kapatmak için ne pudralar ne fondötenler kullanılmazki. İşte size sivilerin oluşmasını engelleyebilecek bir kaç öneri;

  sivilcelerinizi asla sıkmayın. Sivilceleri sıkmak; daha çabuk iyileşmesini sağlamaz aksine cildinizi tahriş edip, kalıcı lekelere yol açabilir. Sivilcenin iyileşmesini ve doğal sürecinde kurumasını bekleyin.

  Sabah ve akşam olmak üzere cilt tipinize uygun temizleyicilerle temizleyin.

  Aşırı baharatlı ve yağlı yiyecekler; ciltteki yağ bezlerinin fazla çalışmasına ve buna bağlı olarak sivilce oluşumuna neden olurlar. Sivilcelerin azalmasını istiyorsanız; baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun!

  Stres; tüm hastalıkların tetikçisi olduğu gibi cilt sağlığının bozulmasına da neden oluyor.

  Günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin!

  Bakterilerin neden olduğu sivilceleri hızlıca iyileştirmek ve sivilce oluşumunu önlemek için doğal maskeleri deneyebilirsiniz.

  Sivilce çıkacağını fark ettiğiniz anda pamuk yardımıyla çay ağacı yağı sürün. Güçlü bir anti bakteriyel olan çay ağacı yağı; sivilcenin tamamen oluşmadan, iyileşmesini sağlar.

  Uzun süredir devam eden akne ve sivilce sorunu yaşıyorsanız; hemen bir dermatolog ile iletişime geçin. Sizin için en doğru çözüm planını hazırlayacaktır.