Sivilce Yaraları Nasıl Geçer

'Kişisel Bakım' forumunda Meryem tarafından 14 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sivilce Yaraları Nasıl Geçer
  Sivilce Yaraları tedavisi
  Sivilce Yaraları  Sivilce Yaraları Nasıl Geçer

  Sivilce yaralarını geçirmek için bitkisel yöntemler ve lazer tedavileri bulunmaktadır.

  Sağlıklı beslenmeye çalışın. bunun için bol su tüketmeniz ve diyetlerinizde bol miktarda sebze ve meyveye yer vermeniz sivilce iyaralarının geçmesi için faydalı olacaktır. aldığınız sebze ve meyveler özellikle cildinizin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu vitaminleri vücudunuza temin edecektir. Limon suyu da cildin yenilenmesi için yararlıdır.

  Eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilecek ilaçlar ve cidden gerekli gördüğünüz durumlarda lazer tedavisi işe yarayabilir. Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde başarılı sonuçlar verdikleri için sıklıkla tercih edilmektedir

  Photolazer olarak da bilinen ışık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme olmakta hem de cildiniz daha kalın sağlıklı görünmektedir.

  Mikrodermabrazyon, cildinizdeki kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.

  Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi de çeşitli dolgu maddelerini deriye enjekte ederek sivilce izlerini geçirmektir. Bu tedavi yönteminde başarı düzeyi %40 civarında seyretmektedir.