Sivilce Maskeleri Doğal

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 12 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Doğal Sivilce Maskeleri
  Sivilce Maskeleri
  Sivilceler için doğal maske
  Sivilcelerden kurtulmanın yolları


  Sivilceleriniz için maske;


  • Malzemeler; bebe pudrası ve limon kolanyası.

  • Yapılışı; ilk olarak bebe pudrasını bir kaba döküyoruz(sivilce bölgesini kaplayacak kadar olması iyi olur) daha sonra üstüne kolanyayı dökün. İkisini karıştırın ve sivilce bölgesine sürün. Kuruyunca kendi kendine dökülecektir. Hepsi dökülünce yüzünüzü güzelce yıkayın.

  Ancak maskeyi uygularken şunlara dikkat etmelisiniz.

  Maskeler nasıl kullanılır, nasıl sürülür !
  • Önce cilt tipinizi öğrenin ve cildinize iyi gelecek bitki ve meyveleri belirleyin. Eğer sizin bitkiniz yapraklı sebzeler ise; bu sebzelerin maskesini yapmak için kaynar suda 3 dakika bekletip süzün. Soğuyunca cildinizin üzerine yerleştirin. Diğer sebzeleri ise robotta püre yapın. Akmayacak kıvama gelince maskeniz kullanabilirsiniz demektir.


  Maskeyi sürmeden önce ne yapmam gerekir
  • Maskeyi sürmeden önce cildinizin temiz oldugundan emin olun, yüzünüzü temizleyin. Çünkü kirli cilde maskeyi yediremezsiniz. "Peki maske öncesi yüzümüzü nasıl temizleriz?" Bunun için pamuğa temizleme sütünü döküp önce tüm cildinizi temizleyin, sonra ılık suyla yıkayıp temiz bir havluyla tampon yaparak kurulayın.


  Yüz maskelerini nasıl sürmeliyiz
  • Maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün. Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini aynen uygulayın. Unutmayın maskeleri fazla bekletirseniz cildinize zarar verebilir, az bekletirseniz verim alamazsınız. Maskeyi temizlemek içinse ılık suya batırılmış pamukla cildinizi silip yıkayın ve temiz havlu ile tampon yaparak kurulayın.