Sivilce izleri nasıl tedavi edilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sivilce izleri nasıl tedavi edilir?

  Sivilcelerden hepimiz nefret ederiz. Bazen hafif izler bırakırlar. Onlar kendiliğinden geçse de bıraktıkları derin izlerden kurtulmak için bazı tedavi yöntemlerine başvurmak gerekir. İşte onlardan bazıları:

  Photolazer

  Işık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme, aynı zamanda lekeleri tedavi etme, kılcal damarları geçirme ve ciltte antiaging etki yaratırlar. Cilt yüzeyi düzgünleşir, cilt daha kalın ve daha sağlıklı görünür.

  Peelingle soya, Soya


  Peeling İngilizce bir kelime ve anlamı soymaktır. Yüzeysel, orta, derin olmak üzere 3 gruba ayrılması ile birlikte en çok tercih edilen yüzeysel ve orta soyma şekilleridir. Çünkü kişilerin sosyal hayatlarını etkilemiyor ve yan etkileri yoktur. Derin peeling grupları yani TCA v Fonol peeling çeşitleri ise gerek Akdeniz deri tipine sahip olduğumuzdan gerek mevsimsel özellikler nedeni ile çok tercih edilmeyebilirler. Bu grupta Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde oldukça başarılı sonuçlar verebilirler. Önemli olan doğru kişi tarafından doğru analiz

  Derin izler

  Derin sivilce izlerinin en önemli nedeni sivilcelerle fazla oynamak ve onları kopartmaktır, Dr.Eczacıbaşı aslında zaman içersinde o bölgedeki kollajenli dokunun kaybına neden olduğumuzu savunarak o bölgede kollajen üretimini aktif hale getiren tüm yöntemlerin etkili olduğunu savunuyor.
  Mikrodermabrazyon
  Kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olur


  Dolgu maddeleri

  Sivilce izleri elverişli ise yapılan dolgu madde enjeksiyonları oldukça yüz güldürücü sonuçlar verebilirler. Tedavi yöntemlerini seçerken iz derinliği, cilt rengi oldukça önemli. Bazen tek bir yöntem tercih edilirken bazen kombine tedaviler daha iyi sonuçlar verebilir. Yüzeysel izlerde başarı şansı %80-%100 arasında değişirken, derin izlerde başarı %40-%70 arasında değişir. Önemli olan doğru uzmanlara başvurarak tedavi seanslarınızı düzenli devam etmeniz.
    2. Cevap: Sivilce izleri nasıl tedavi edilir?

  En iyisi sivilce çıktığı zaman hiç dokunmamak :f40: