Sivilce İçin Maske Tarifi

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sivilce İçin Maske


  Sivilceli ciltler için harika birkaç maske tarifi vermek istiyorum sizlere birebir denenmiş ve sonuçları gerçekten harika olan yapılışı kolay maske tarifleri.Yalnız cildinizdkei sivilcelerden kurtulmak için yapmanız gereken dikkat etmeniz gereken küçük hatırlatmada bulunalım.

  Öncelikle cildinizin temizliğine ayrı bir özen göstermelisiniz.Sivilceli ciltler genelde yağlı ciltlerdir sivilce çıkmasıın tetikleyen yağlı yiyeceklerden kolalı içeceklerden uzak durmalısınız.Beslenmenizin sivilce oluşmasıyla çok büyük etkisi vardır bunu sakın unutmayın.Katiyyen sivilcelerinizle oynamayın bir sivilceyle oynadığınızda onun dağılmasına sebeb olabilirsiniz bunu sakın yapmayın bırakın kendi kendine iyileşsin.Kullandığınız kozmetik ürünlere ve kremlere dikkat edin cilt tipinize uygun olan kremleri kullanmaya özen gösterin.Bu hatırlatmalardan sonra sivilce için maske tariflerimize geçebiliriz.

  Yoğurt ve yulaf ezmesi ile hazırlanan sivilce maskesi hazırlamak için bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini iyice karıştırın daha sonra üzerine birkaç damla limon suyu ilave edin.Ardından cildinize uygulayarak 15 dakika kadar bekletin.15 dakika sonrasında cildinizi yıkayın.

  Sivilceler için Havuç Maskesi havuş maskesinin en iyi tarafı ise her cilt türünde kullanılabilir olmasıdır. Havuç maskesi yapmak için taze havuç gerekmektedir. Alacağınız yarım kilo havucu güzelce yıkayın ve ezein macun kıvamına getirin daha sonra üzerine biraz un ialve edin.Hazırladığınız havuç maskesini temiz cildinize uygulayın.Güzelce cildinize sürdüğünüz maskeyi 10 dakika cildinizde bekletin ardından ılık su ile cildinizi yıkayın.

  Ve son olarak vereceğimiz Elma ve bal maskesi tarifi bir elmayı güzelce yıkayın ve rendeleyin üzerine 3 yemek kaşığı kadar bal ilave edin güzelce karıştırın.Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin bu şekilde son olarak yüzünüzü ılık su ile yıkayın farkı hemen fark edeceksiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sivilce-izleri-cilt-maskesi-94393.jpg]sivilce-izleri-cilt-maskesi-94393[/IMGALT]