sivas kangal köpeği hakkında bilgi

'Eğitim Merkezi' forumunda HazaN tarafından 2 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sivas Kangal Köpeği video
  sivas kangal köpeği hakkında bilinmeyenler
  Sivas Kangal köpeğinin özellikleri

  Kangallar, istisnaları olmakla birlikte, insanlara karşı pek saldırgan değildirler. Kendilerine her hangi bir tehdit ve tahrik olmadığı sürece sebepsiz saldırganlık yapmazlar. Bilhassa bayan ve çocuklara karşı koruyucudurlar.

  İnsanı kovalayan Kangal, yakaladığında yere yatırır ve ön ayaklarını üzerine koyarak bekler. Yine tehdit veya tahrik olmadığı sürece bekler. Üzerine doğru gittiği kişi yere çömelirse durur ve bekler, yine saldırmaz. Ancak tabii kangallarında sonuçta bir hayvan olduğu unutulmamalıdır.

  Köpekleri kendi aralarındaki kavgalara “boğuşma denir.Boğuşmalarda çok cesur ve atılgandırlar. Genellikle çift olarak yetiştirilen Kangallar kavga esnasında birbirlerini sürekli kollarlar ve eşinin ezilmesine asla müsaade etmezler. Kavgayı dikkatle ve heyecanla izler, eğer kavgaya başka bir köpek girerse eşlerini müdafaa etmek için kavgaya girerler.İki Kangal bir olup zayıf köpeği boğmaz.

  Yavrularıyla ve kendi aralarında şakalaşma mahiyetinde de boğuşurlar. Bunlar bir nevi talimdir. Yavrularına adeta taktik öğretirler. Yavruları kızdırıp hırslandırırlar; yavru hırsla annesi veya babasını boğmaya çalışırken anne ve baba bir insan gibi mütebessim yavrularını izler onlarla şakalaşırlar.

  Aşağıda Ateş isimli Sivas Kangalının videosunu izleyebilirsiniz
    2. Cevap: sivas kangal köpeği hakkında bilgi

  Ensevdiğim köpek cinsi .Videodaki adamda sanki kedi çağırıyor pisss piss diye.