Sisteminiz Starcraft 2'yi Çalıştırır mı ?

'Oyun Bölümü' forumunda Pardus tarafından 31 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sistemim Starcraft 2'yi kaldırır mı?

  4 ayrı sistem 4 ayrı sonuç!

  Gökay Özbudak
  StarCraft 2 sisteminizde düzgün çalışır mı? İşte sizin için bu sorunun detaylı cevabı...
  Yıllardır merakla, heyecanla ve sabırsızlıkla beklenen oyun StarCraft II çıkalı yalnızca birkaç gün oldu. RTS çılgınları StarCraft II'i oynaya dursun, biz de oyunun dört ayrı sistemdeki performansına göz atalım.

  Oyunun denendiği ilk sistem bir oyun canavarı olan Acer'ın Predator'u. 2.8 GHz Intel i7 930 işlemci, 12 GB DDR3 RAM ve tek bir GTX-470'e sahip bu sistemde, oyun normal alanlarda tabii ki en yüksek ayarlarda ve 2560x1600 çözünürlükte 75 ve 100 FPS arasında gidip geliyor. Birkaç küçük yavaşlamaya rastlansa da hiçbiri oyunla ilgili olmamakla beraber, orduların coştuğu ve alan grafiklerinin en yüksek olduğu zamanlarda oyun, nadiren en kötü 42 FPS'ye düşüyor.

  Denen ikinci sistemse ise ortalama bir oyun makinesi. Parçaları en yüksek donanımdan düşük olan sistemde, 2.67 GHz dört çekirdekli Core i5, GTX 295 ve 4 GB RAM bulunuyor. En yüksek ayarlarda ve 1900x1200 çözünürlükte oyun ortalama 70 FPS'de akıcı bir şekilde oynanabiliyor.

  StarCraft II'nin denendiği üçüncü sistem ise oyun için hazırlanmamış bir sistem. IT'ler için özel olarak hazırlanmış, 2.53GHz Core 2 Duo ve 4 GB RAM'e sahip Dell Latitude E6400 dizüstü bilgisayarda, oyunu oynamakta biraz zorlanabilirsiniz. Grafiklerin hepsi en düşük ayarda ve 1440x900 çözünürlükte, oyun ortalama 40FPS civarında seyrederken, savaşlarda 30FPS'nin üstünde kalmayı da başarıyor. Ama StarCraft II en düşük ayarlarda bir görsel şölen sunmaktan oldukça uzak.

  Ve son olarak oyunu bir netbookta denemek isteyenler için, StarCraft II, Intel Atom N280 ve 1GB RAM'e sahip olan Samsung N210'a kuruldu. Oyunu ortalama bir netbooka kurup çok şey beklemeyin çünkü en düşük ayarlarda bile oyunu oynamak neredeyse imkansız. Netbook uzun bir süre oyunu yükledikten sonra, birliği bir yerden bir yere götürmek için yaklaşık birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Ortamda yalnızca birkaç kişi varken 5 olan FPS, savaş alanlarında ise en dibi görmekten kendini alıkoyamıyor.

  Sonuç olarak, piyasadaki çoğu oyunu rahatlıkla oynayabildiğiniz bir sisteminiz varsa, StarCraft II'yi de rahatça oynamamınız için ortada bir neden yok.
    2. Cevap: Sisteminiz Starcraft 2'yi Çalıştırır mı ?

  Oyunla İlgili Diğer Bilgiler Buradan>>>> Ve Ya Burdan>>> Bilgi Alabilirsiniz.
    3. Cevap: Sisteminiz Starcraft 2'yi Çalıştırır mı ?

  çalıştırır heralde.