Sistem Geri Yükleme Yapamıyorum

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 13 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Arkadaşlar sistem geri yükleme yapamıyorum. Geri yükleme başlıyor ama son anda yüklenemedi diyor. Ne yapmam gerekir

  Cevap: Sistem Geri Yükleme Yapamıyorum

  Bir program veya sürücünün yüklenmesi bazen Windows'un yavaş veya beklemeyen bir şekilde çalışmasına neden olabilir. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızın sistem dosyalarını ve programlarını her şeyin yolunda gittiği bir zamana döndürerek sorun giderme için saatlerce çabalamanızı potansiyel olarak önleyebilir. Belgelerinizi, resimlerinizi ve diğer verilerinizi etkilemez.

  Windows 7'de daha fazla sistem geri yükleme noktası oluşturabilir ve kişisel bilgisayarınız geri yüklendiğinde hangi dosyaların kaldırılacağını veya ekleneceğini kesin olarak görebilirsiniz.

  Daha fazla koruma için, Sistem Geri Yükleme'yi e-postaların, resimlerin, belgelerin ve diğer kişisel dosyaların güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak üzere tasarlanan Yedekleme ve Geri Yükleme ile birlikte kullanın.
  Sistem Geri Yükleme'yi kullanmak için

  Geri Yükleme'yi başlatmadan önce tüm açık dosyaları kaydedin ve bütün programları kapatın. Sistem Geri Yükleme bilgisayarınızı yeniden başlatır.

  Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatarak Sistem Geri Yükleme'yi açın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın, ardından arama sonuçları listesinde Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Yönetici izni gereklidir Yönetici parolası veya onay istenirse parolayı yazın veya onay verin.

  Bir geri yükleme noktası seçmek ve bilgisayarınızı geri yüklemek için sihirbazdaki adımları takip edin.