Sisam Samos Adası Nerededir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Sisam Samos Adası Nerededir?

  [​IMG]
  Sisam Samos adası Yunanistanda’dır.Bu adayı mutlaka görmelisiniz Yunanistan’da bulunan Sisam adasının tam karşısında Kuşadası gümüldür bulunmaktadır Türk topraklarına bakan harika bir ada konumundadır Sisam samos adası.Gezmeyi ve görmeyi seviyorsanız bir defa buna alıştıysanız yeni yerler görmeden yeni mekanlar keşfetmeden duramassınız.

  Hera tapınağı Sisam adasında görmeniz gereken tarihi değerlerden birisi. Yine M.Ö. 6. Yüzyıldan kalma olduğu zannedilen ve su taşımak için kullanılan tinel ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi.

  Sisam Samos adasının bir diğer özelliği de Osmanlılar döneminde bağımsızlığını kazanan ilk ada olması. Adanın ve baş şehri Vathe Vathe aynı zamanda İkaria ve Fourni adalarının da başkentliğini yapmaktadır. Sisam yunanca adıyla Samos adasının adını dünyaya duyuran nedenlerden birisinin ne olduğunu paylaşmak istiyoruz sizlerle.Bu adanın bir diğer özelliğide dünyanın en ünlü matematikçilerinden olan Pisagor’un burada doğmuş olmasıdır.Nerdeyse Türk mutfağınd ayer alan tüm lezzzetleri bulabilirsiniz Samos Sisam adasının mutfağında.
  Zeytinyağlı yaprak sarmadan, Ballı yoğurda kadar, ızgara çipuradan, kuzu şişe kadar her şeyi çok rahat bulabilirsiniz. Adada eğlence için oldukça alternatifler var. Gece hayatına önem verenler burada sıkılmayacaklardır.Eğer sizde Ege kültürünü biliyor ve seviyorsanız Emin olun Samos adasından hiç gelmek istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.Sisam Samos adası görülmeye değer komşu ülke Yunanistan’da bulunan harika bir adadır.