Şırnak'tan Acı Haber

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 29 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. 1 Günde 5 Şehit

  ŞIRNAKta PKK'lı teröristlerin, yol emniyeti sağlamak için çıkan askeri time uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu, 2'si asker, 1'i geçici köy korucusu olmak üzere 3 güvenlik görevlisinin şehit olması, 2 askerin de yaralanmasının ardından bir üzücü haber de Siirtten geldi. Pervari ilçesinde terör örgütünün güvenlik güçlerinin nöbet tuttuğu noktaya saldırması sonucu 2 geçici köy korucusu şehit oldu.

  DAĞLARDA BÜYÜK OPERASYON


  Pervari ilçesinin Palamutlu köyü kırsalında güvenlik güçlerinin nöbet tuttuğu noktaya teröristlerin silahla saldırısı sonucu 2 geçici köy korucusu şehit oldu. Saldırıda, 4 kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralıların hastanelere sevk edilmesi için bölgeye ambulanslar gönderildi.Saldırıdan sonra kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

  NAMAZ İLE CUDİ DAĞINDA YOĞUN OPERASYON

  Şırnak merkez Namaz Dağı eteklerinde bulunan Güneyçam Köyü'ndeki karakolun emniyeti için oluşturulmuş Gevenli Tepe Üs Bölgesinden bir grup asker, yol güvenliğini sağlamak için yaya olarak arama tarama faaliyetine çıktı. Askerler, saat 05.45'de bir grup PKKlı teröristin saldırısına uğradı.

  Uzun namlulu silahlarla açılan ilk ateşte 1 Piyade Uzman Çavuş ile Denizlili Piyade Er Muhammet Özbek ve geçici köy korucusu Abdullah Bilir, olmak üzere 3 güvenlik görevlisi şehit olurken, 2 asker de yaralandı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine teröristler, ormanlık alana kaçmaya başladı. Yaralı askerler askeri helikopterlerle Şırnak Askeri Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

  3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Namaz Dağında hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Şırnak 23üncü Sınır Jandarma Tümen Komutanlığından teröristlerin kaçtığı bölgelere Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli jandarma komandolar indirilip, teröristlerin izleri sürülürken, kaçış yoları da tutuldu. Kobra tipi helikopterler teröristlerin bulunabileceği alanları bombaladı.

  Şırnak ile Cizre İlçesi arasında bulunan Cudi Dağı eteklerindeki İkizce Jandarma Tugayına bağlı komandolar bu sabahtan itibaren Namaz ile Cudi Dağına Sikorsky helikopterleri ile sevk edilirken, Namaz Dağında PKKlı teröristlerin gizlenebileceği değerlendirilen noktalar olan İkikiraz ile Toptepe bölgeleri de top atışlarıyla sürekli bombalandı.
    2. Cevap: Şırnak'tan Acı Haber

  Kaç ana babanın yüreği yandı yine..Yapanların Allah cezalarını verecek inşallah.
  Şehitlerimize Allah rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin..
    3. Cevap: Şırnak'tan Acı Haber

  AMİN Abla Hep Birlikte.:(:(