Şırnak'ta Köye Bomba Atıldı İddiası

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 29 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Şırnak'ta bombardıman Şırnak Uludere de Köye Bomba Atıldı İddiası ölü sayısı 29 Aralık 2011
  Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde bir operasyon gerçekleştirdi.Çok sayıda ölü var.İlk belirlemelere göre, F-16 savaş uçaklarının da destek verdiği operasyonda çok sayıda kişinin öldüğü iddia ediliyor.

  İHA'nın haberi; Şırnak'ın Uludere ilçesi Ortasu Köyü'ne bomba düşmesi sonucu en az 35 kişi öldü.

  CİHAN Haber servisi;Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde kaçakçılık yapan köylülere karakoldan ve F-16 savaş uçaklarından ateş açıldığı öne sürüldü. Olayda çok sayıda can kaybı olduğu iddia edildi.

  İddialara göre; Kuzey Irak sınırında terörist oldukları sanılan büyük bir grubun Türkiye'ye giriş yaptığını tespit eden güvenlik güçleri taciz ateşi açtı. Ardından da F-16 savaş uçakları bölgeyi bombaladı. Olayda en az 20 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Söz konusu grubun, kaçakçılık yapan köylüler olduğu ve katırlarla Türkiye'ye kaçak mazot getirdikleri belirtiliyor. Şırnak Devlet Hastanesi'ne getirilen 3 cenaze, buradan da Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ağır yaralanan M. Ali Tosun ve Serhat Ürek adlı iki lişinin de hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.

  VALİLİKTEN İLK AÇIKLAMA
  Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Irak sınırında 20'nin üzerinde kişinin ölümüyle sonuçlanan bir olay yaşandığını ve tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi.
  Şırnak Valisi Vahdettin Özkan AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın nasıl olduğu konusunda kesin bir bilginin olmadığını belirterek, ''Sadece 20'nin üzerinde kişinin öldüğü yönünde bilgi var. Konuyla ilgili valilikte kriz merkezi oluşturuldu. Olay yerine savcı ve kolluk birimleri gönderildi. Olay tüm detayıyla araştırılıyor'' dedi.